Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalesi ve Saat Kulesi ışıklandırıldı!

Asırlık tarihiyle kadim şehir 'un mihenk taşlarından olan yeni yüzü ve değişen çevresiyle ışık saçıyor.

Giriş Tarihi: 3.12.2019 12:06 Güncelleme Tarihi: 3.12.2019 12:17
Erzurum Kalesi ve Saat Kulesi ışıklandırıldı!

ERZURUM KALESİ VE ÇEVRESİ TEKRAR IŞIK SAÇMAYA BAŞLADI!

Göreve geldiği günden beri başarılı çalışmalara imza atan ve kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmalar yürüten Müze Müdürü Hüsnü Genç, Kale ve çevresinin aydınlatılmasında emeği geçen projenin mimarı olan İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekman'e, Rölöve ve Anıtlar Müdürü Tümer Eslek'e teşekkür etti. Akşam karanlık çökünce ıssız bir hal alan Erzurum Kalesi ve çevresi ışıklandırılmasının ardından kente ışık saçmaya başladı.

YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI OLDU!

Yapılan restorasyon çalışmaları sürdüğü sırada bile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Kültür yolu projesi ve kentsel dönüşüm kapsamında kale çevresinde bulunan yapıların yıkılması ile gün yüzüne çıkan Erzurum kalesi, surları ve içinde bulunan saat kulesi (Tepsi Minare) ışıklandırıldı. Erzurum Kalesinde yapılan bu çalışmalar vatandaşlardan ve yerli yabancı turistler tarafından takdirle karşılandı.

"ERZURUM İÇİN NE YAPSAK AZDIR!"

Müze Müdürü Hüsnü Genç, "Erzurum için ne yapsak azdır. Kültürel, Tarihi, Görsel ve Turizm amaçlı çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum Kalesi ve Saat Kulesi ışıklandırıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN