Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı İşadamı İsmet Güral, Budapeşte’de Moderatörlük Yapacak

Giriş Tarihi: 19.2.2015 12:58
Kütahyalı İşadamı İsmet Güral, Budapeşte’de Moderatörlük Yapacak
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Macar İş Konseyi Başkanı lı işadamı İsmet Güral, 24 Şubat 2015 günü düzenlenecek olan iş formunda moderatörlük yapacak.
Güral, yaptığı açıklamada, Budapeşte’de düzenlenecek olan ’Macaristan-Türkiye İş Forumu’na Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Macaristan Cumhuriyeti Başbakanı Victor Orban ile çok sayıda bürokrat ve iş adamının katılacağını ifade etti.
Güral, "Her iki ülkenin konumlarından dolayı birbirlerine çok önemli fırsatlar sunduğuna ’’Macaristan, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı, Türkiye de Macaristan’ın Ortadoğu ve Asya’ya açılan kapısı niteliği taşımaktadır. Deik Türk- Macar İş konseyi olarak bu gelişmelere katkıda bulunmayı arzu etmekteyiz ve iki ülkenin ekonomik, ticari, kültürel, sosyal ilişkilerinin artırılması yolunda elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.Orta Avrupa’nın bölgesel bir merkezi konumunda bulunan Macaristan, Almanya ve Avusturya gibi Türkiye’nin yoğun ekonomik ilişkileri bulunan büyük pazarlara yakınlığı ile öne çıkmaktadır. 2014 yılı sonu itibariyle 2 milyar dolar’a yaklaşan ikili ticaret hacmimiz geçtiğimiz 10 yıl süresince sürekli olarak artış göstermiştir. Macaristan’da özellikle makine ve otomotiv endüstrisi, bilgi ve iletişim teknolojileri, sağlık turizmi, yenilenebilir enerji, su ve atık yönetimi ile tarım ve gıda sektörlerinde Türk firmalar için ticaret ve yatırım imkanları var" ifadelerini kullandı. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahyalı İşadamı İsmet Güral, Budapeşte’de Moderatörlük Yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN