Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeka’nın 2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları Açılış Programı, ’da Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 19.2.2015 17:28
Zeka’nın 2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları Açılış Programı, Kütahya’da Gerçekleştirildi
Zafer Kalkınma Ajansı’nın (ZEKA) ’2015 yılı Proje Teklif Çağrıları Açılış Programı’, ’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
ZEKA merkez binada düzenlenen ve saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 2015 yılı Proje Teklif Çağrıları Toplantısı Açılış Programı, Zafer Kalkınma Ajansı Tanıtım Filmi, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın konuşmalarının ardından 2015 yılı Proje Teklif çağrılarının tanıtımı yapıldı.
Zafer Kalkınma Ajansının paydaşlara yönelik 2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları ile Özel sektöre yönelik hazırlanan Sanayide Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (SAREP) kapsamında mikro ve küçük ölçekli işletmeler öncelikli olmak üzere TR33 Bölgesi’nde imalat sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabet gücünün artırılarak bölgenin sürdürülebilir ve dengeli ekonomik gelişimine katkı sağlanması amaçlanmakta olup 20 milyon TL hibe dağıtımı yapacağı bildirildi.
Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik hazırlanan Sosyal Kalkınma ve Beşeri Gelişme Altyapı Mali Destek Programı (SOBEP) kapsamında ise TR33 Bölgesi’nin yaşanabilirlik düzeyini ve beşeri sermayesini artırmak suretiyle bölgenin sosyoekonomik dönüşümüne katkı sağlayacak altyapıların oluşturulması amaçlanmakta olup 10 milyon TL hibe dağıtımı gerçekleştireceği kaydedildi.
Açılış programına Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ile DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Vali Yardımcısı Yüksel Kara, ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı, ZEKA yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri katıldı.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeka’nın 2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları Açılış Programı, Kütahya’da Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN