Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet Demir: Süleyman Şah Hayme Ana’yla Kavuşsun

Giriş Tarihi: 22.2.2015 18:08
Mehmet Demir: Süleyman Şah Hayme Ana’yla Kavuşsun
Türkiye’nin Suriye topraklarında kalan Süleyman Şah Türbesi’ne düzenlediği operasyonun yankıları tüm Türkiye’de karşılık buldu. AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, Süleyman Şah’ın naaşının, eşi olan Hayme Ana Türbesi’nin yanına defnedilmesini talep ettiklerini bildirdi.
AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, Süleyman Şah türbesine yönelik gerçekleştirilen tahliye operasyonuna ilişkin çarpıcı açıklama yaptı. Demir, “Operasyon kararı hiçbir merciden ne izin ne yardım talep edilmeden Hükümetimiz tarafından alınmış ve TSK’ca uygulanmıştır. Cihan Devletimizin temelini atan Süleyman Şah’ın naaşı ve onun için oluşturulan saygı karakolu dün gece Hükümetimiz tarafından yönetilen ve silahlı kuvvetlerimizin düzenlediği başarılı bir operasyonla Suriye Eşme tarafındaki bölgeye nakli gerçekleştirilmiştir” dedi.
Süleyman Şah’ın (Neslimizden birileri gelir, mezarımızı burada koymaz” sözüne vurgu yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, “Başbakanımızdan talebimiz: Süleyman Şah’ın da dediği gibi (Neslimizden birileri gelir, mezarımızı burada koymaz) sözünden yola çıkarak Süleyman Şah’ın naaşını, Domaniç ilçemizdeki üç kıta yedi iklimde cihanşümûl bir Türk devletinin kurucusu olan Ertuğrul Gazi’nin annesi, Osman Gazi’nin babaannesi olan ve Süleyman Şah’ın eşi Hayme Anamızın yanına, hatırasına hürmeten defnedilmesini talep ediyoruz” dedi. (İÖ-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Demir: Süleyman Şah Hayme Ana’yla Kavuşsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN