Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AFAD Gençleri Eğitiyor

Giriş Tarihi: 5.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:57
Tavşanlı’da, Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında AFAD ekiplerinin okullarda ki tatbikatları ve eğitim programları devam ediyor. Orta dereceli okullarda düzenlenen etkinliklerde amacın “Deprem ve Afet Bilincini “ aşılamak olduğu bildirildi.
AFAD ekipleri Tavşanlı’da ki orta dereceli okullarda Acil Durum Eğitimi veriyor. Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlarda öğrencilere uzman kişiler tarafından acil bir durumda ilk yapılması gerekenler anlatılıyor.
Yapılan değerlendirmede ”Etkinlikler kapsamında Okulların konferans salonlarında gençlerle bir araya geliyoruz. Deprem, yangın gibi doğal afetler ve alınacak tedbirler konusunda bilgiler sunuyoruz. Burada esas amacımız deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili öğrencileri eğitmektir. Okullarımızın toplanma alanlarında yaptığımız tatbikatlarla da görsel eğitimi pekiştirerek çocuklarımızı olası afetlere hazırlamaya çalışıyoruz“ denildi.
Diğer taraftan muhabirimize konuşan öğrenciler ise AFAD ekiplerinden çok önemli bilgiler edindiklerini söyleyerek şunları kaydetti; “Bundan sonraki hayatımda panik yapmamaya dikkat edeceğim. Evde deprem çantası yok. Bugün gidip hazırlamayı düşünüyorum. İnşallah böyle bir afet yaşamayız. Ancak yaşayacakmış gibi de hazırlıklı olmamız gerekiyor“ dediler.(İÖ-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AFAD Gençleri Eğitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN