Eskigediz’de Folklorik Bez Bebek Ve El Sanatları Kursu

Giriş Tarihi: 10.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Eskigediz’de Folklorik Bez Bebek Ve El Sanatları Kursu
’nın Gediz İlçesine bağlı Eskigediz Beldesinde, Folklorik Bez Bebek Yapımı ve El Sanatları kursu açıldı.
Eskigediz Belediyesi, Gediz Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü ve Kütahya İş-Kur İl Müdürlüğü işbirliğince Belediye Hizmet Binasında açılan kurslarda, el emeği göz nuru ile birbirinden güzel ürünler meydana getirildi.
Eskigediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek, çok eski bir tarihe sahip olan Eskigediz’de, kuşaklar arasında kültür alışverişini sağlayan yöresel kıyafetler ve el sanatlarını yaşatmak ve yeni iş alanları açmak için Folklorik Bez Bebek Yapımı ve El Sanatları kursları düzenlendiğini söyledi.
Belediye Başkanı Ercan Şimşek, “Kısa süre önce açılan kurslarda hanımlarımızın el emeği göz nuru ile çok güzel eserler meydana getirildi. Bu kurslarda birbirinden güzel eserlere imza atan genç kızlarımız ve hanımlarımız, aynı zamanda yeni bir mesleğinde sahibi olma yolundalar. Yöresel kıyafetler ve el sanatlarının yaşatılması için tüm hanımlarımızı bu kurslara katılmayı tavsiye ediyorum. Elde edilen bu bilgiler, size gelecekte çok faydalı olacak ve aile bütçesine ek kazanç sağlayacak” dedi. (MA-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskigediz’de Folklorik Bez Bebek Ve El Sanatları Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN