Türkiye'nin en iyi haber sitesi

18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü Gediz-abide Şehitliği’nde Kutlandı

Giriş Tarihi: 18.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 18:56
18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü Gediz-abide Şehitliği’nde Kutlandı
’nın Gediz ilçesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü Yıldönümü nedeniyle Abide Şehitliği’nde tören düzenlendi.
Gediz Kaymakamlığı ve Evliya Çelebi Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü Yıldönümü Törenine İlçe Kaymakamı Avni Kula, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Turgut Çıtak, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Emniyet Müdürü Haci Çağlar, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, şehit ve gazi yakınları, daire amirleri, partilerin ilçe başkanları ve kalabalık halk topluluğu katıldı.
Sabah saat 9.30’da Abide Şehitliği Anıtı’na Gediz Kaymakamı Avni Kula, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Turgut Çıtak ve Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu tarafından çelenk konulmasıyla başlayan kutlama töreninde Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mehmetçik tarafından saygı atışı yapıldı. İlçe Kaymakamı Avni Kula, anıt defteri imzaladıktan sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu.
Törenin ardından Belediye Kültür Salonu’na geçildi. Burada saat 10.30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan anma programı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Turgut Çıtak’ın günün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı konuşma ile devam etti.
Konuşmanın ardından 2 öğrenci tarafından müzikli şiir okundu. Gediz’in şehitlerinin konu edildiği video filmin izlenmesinin ardından öğrenciler tarafından şehit yakınlarına karanfil hediye edildi.
Daha sonra Evliya Çelebi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Çanakkale’den Haber Var’ adlı piyes sahnelendi ve “Cennetin En güzel Çocukları” adlı oratoryo 18 kişilik öğrenci grubu tarafından sunuldu. Bir öğrenci tarafından da saz, gitar ve keman eşliğinde kahramanlık türküleri seslendirildi.
18 Mart Şehitler günü dolayısıyla düzenlenen yarışmada derce alan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Program sunucusu tarafından izleyenlere yapılan açıklamada, okul öğrencileri tarafından aziz şehitlerimizin ruhuna 41 Yasin ve Kuran hatmi indirildiği bildirildi.
Program sonunda tüm misafirlere, Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi personeli tarafından günün anısına hazırlanan Arpacık Çorbası, Üzüm Hoşafı ve Ekmekten oluşan yemek ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü Gediz-abide Şehitliği’nde Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN