Okul Bahçesine Çanakkale Kütüphanesi

Giriş Tarihi: 19.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 12:00
Okul Bahçesine Çanakkale Kütüphanesi
’nın Hisarcık ilçesi Hasanlar köyü Ortaokulu bahçesinde Çanakkale Savaşları ile ilgili kitapların, görsel materyallerin, mektupların ve Çanakkale oyununun bulunduğu kütüphane öğrencilerin hizmetine sunuldu.
Hasanlar Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Fahrettin Uygun, Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak; Çanakkale’yi ve Çanakkale ruhunu yaşatmak adına farklı bir şey yapmak istediğini belirterek, “Dersliğimdeki Oku(yorum) köşesini, Çanakkale formatında bahçeye uyarlamayı düşündüm. Okul idaresi ile beraber tasarımımı zenginleştirerek Çanakkale Kütüphanesini hayata geçirdik. Özellikle 1. kademedeki öğrencilerin faydalanması ve ilgilerinin bu yöne doğru çekilmesi amaçlarımızdan bir tanesiydi. Öğrencilerin düzeyine uygun kitapların, görsel materyallerin, mektupların ve Çanakkale oyununun hazır bulunduğu okul bahçesindeki kütüphane, Çanakkale müzikleri eşliğinde teneffüslerde de öğrencilerin hizmetine sunuldu. Öğrenciler teneffüslerde Çanakkale’yi okuyarak, dinleyerek ve inceleyerek yaşıyorlar. Onların Çanakkale Kahramanlarının isimlerini birbirlerine söyleyip karikatürlü kitaplara ve haritalara meraklı bakışlarını izlemek bir öğretmen olarak büyük bir zevk. Kütüphanemizde sadece Çanakkale ile ilgili değil birçok tarihi kişiliğin ve kurumun eğlenceli Tarih serisiyle hazırlanmış kaynakları temin ederek öğrencilerimize sunduk. Kütüphanemiz Cuma gününe kadar öğrencilerimize hizmet verecek.”diye konuştu.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni Fahrettin Uygun’un çalışmalarından oldukça memnun olduğunu söyleyen Okul Müdürü Ali Osman Kılıç,”Gerek Sosyal Bilgiler Dersliğinde gerekse de bu çalışmada olduğu gibi okulumuzda yaptığı özgün çalışmalar, öğrencilerimiz tarafından ilgiyle karşılanıyor. Biz de idare olarak ona olduğu gibi tüm öğretmen arkadaşlarımıza gereken desteği sağlayarak bir ekip çalışması içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam ediyoruz” dedi.(MA-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul Bahçesine Çanakkale Kütüphanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN