Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi Yakınlarının Memurluk Sevinci

Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Gazi Yakınlarının Memurluk Sevinci
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ülke genelindeki şehit yakını, gazi ve gazi yakını toplam 4 bin 325 kişiye kamuda sunduğu iş imkanından Simavlı 2 gazi yakının da yararlanması ilçede bayram havası estirdi.
Türkiye genelinde 4 bin 325, Simav’da 2 gazi yakınını sevindiren kura töreni geçtiğimiz gün Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İçişleri Bakanı Sabahattin Öztürk’ün yanı sıra Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun da katılımı ile gerçekleşti.
Kura, önümüzdeki günlerde İl merkezindeki çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına işe başlayacak Simavlı lise mezunu bir çocuk babası Raşit Sunal, Derya Baştimur isimli gazi yakını 2 kişinin yanı sıra ailelerini de sevindirdi.
Simavlı gazi yakını Raşit Sunal, kendisini ve ailesini sevindiren atama ile ilgili olarak, “Bize sunulan kamuda iş olanağı devletimizin şehitlerimize ve gazilerimize duyduğu minnetin bir göstergesidir. Dünya ülkeleri bu günlerde büyük bir ekonomik krizle boğuşurken devletimizin bize bu olanağı sunması ve bizlere kamuda iş vermesi bizi son derece mutlu etti. Sebep olanlardan Allah razı olsun” dedi.
Kendilerine sağlanan istihdamın evlerine mutluluk getirdiğine vurgu yapan Sunal, “Atamamızın yapılması bize büyük bir mutluluk ve huzur getirdi. Bu mutluluğu tarif etmemiz mümkün değil. Söylenecek bir söz bulamıyorum. Bizlerde şehit yakını, gazi ve gazi yakını olarak bize duyulan bu vefayı çok çalışarak ödemek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Kura sonucu atamasının Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü emrine yapıldığı ifade eden Sunal, “Önümüzdeki günlerde Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü emrinde göreve başlayacağım. Şimdi atama evraklarımı tamamlıyorum. Sevincimden geceleri gözüme uyku girmiyor. Çok mutluyum” diye konuştu.(MY-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi Yakınlarının Memurluk Sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN