Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nafi Güral: DPÜ’deki Laboratuvarların Kullanımı Özendirilmelidir

Giriş Tarihi: 27.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Nafi Güral: DPÜ’deki Laboratuvarların Kullanımı Özendirilmelidir
Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Nafi Güral, ilçe ticaret odası başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’i ziyaret ederek, yeni vazifesinde başarılar diledi.
KUTSO Başkanı Nafi Güral, halk, sivil toplum kuruluşları, üniversite, yerel yönetimler ve siyaset olmak üzere beş faktörün önemine değinerek, “Bu memleketin gelişmesi için beş faktörün bir arada olması gerekiyor. Bu beş faktörü bir arada tutabilmek için de hepimizin görevleri olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Üniversitenin misyonuna vurgu yapan Güral, "Üniversiteyi biz sadece akademik değer olarak değil, hem sosyal anlamda da katkı sağlayacak hem de bilgiyi ve bilgi teknolojilerinin kullanımını sağlayacak, yaygınlaştıracak bir kurum olarak görüyoruz“ diye konuştu.
Teknoloji Tasarım Merkezinin önemine işaret eden Güral, “Teknoloji Tasarım Merkezimizin yapılması halinde çok sayıda firma gelecek. Teknoloji Tasarım Merkezlerinin birçok avantajları var. Teknoloji Tasarım Merkezi’nin gelmesi şu anda Türkiye’de eksikliği hissedilen orta ve ileri teknoloji ürünlerinin üretilmesinin alt yapısını hazırlayacak” şeklinde konuştu.
Güral, üniversitenin çok zengin laboratuar imkanları olduğunu kaydederek, laboratuarlarının kullanımının sağlamasını ve özendirilmesini istedi.
Rektör Remzi Gören, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Kütahya ile üniversite birlikte kazansın" ifadelerini kullandı. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nafi Güral: DPÜ’deki Laboratuvarların Kullanımı Özendirilmelidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN