Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Grişimcilik Kursu Açılıyor

Giriş Tarihi: 28.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Grişimcilik Kursu Açılıyor
Kendi işini kurmak isteyenlere büyük avantajlar sağlayan Girişimcilik Kursu’nda Tavşanlı atağa geçti. Bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı kurs 75 kişiyle 10 Nisan’da başlayacak. 3 ayaktan oluşan kurslarda kursiyerler mülakatla belirlenecek.
Tavşanlı’da KOSGEB destekli Girişimcilik Kursu açılacak. Son yıllarda artan sertifika kurslarında kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara toplam 100 bin TL’lik destek sağlanıyor. Tavşanlı Belediyesi ile KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde toplam 75 kişi bu kursa katılabilecek. Üç grup halinde yapılacak programların ilki 10 Nisan’da başlayacak. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “ Tavşanlı Belediyesi Türkiye İŞKUR ve KOSGEB arasında imzalanan protokol sonucu girişimci adaylara yönelik olarak 70 saat sürecek, ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecektir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile; girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenmektedir. Eğitimlerimiz 3 grup halinde düzenlenecektir. Birinci gurup mülakatları 6 Nisan, ikinci gurup mülakatları 20 Nisan, 3. Gurup mülakatları ise 6 Mayıs tarihlerinde Tavşanlı Belediyesi’nde yapılacaktır. Mülakatlar öncesinde herhangi bir kayıt işlemi yapılamayacak olup, Eğitime katılmak isteyenlerin Mülakat tarihinde Belediye gelmeleri gerekmektedir. Mülakat sonucunda Eğitim almaya hak kazanacak kişiler 70 saatlik eğitim sonunda Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Belgesi almaya hak kazanacaklardır”
Bu arada sertifika verildikten sonra sağlanacak imkanlarda vatandaşlara hatırlatıldı. Katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL’lik Sabit Yatırım Desteği kapsamında 4 yıl vadeli ve 2 yıldan sonra geri ödemeli destekle beraber toplamda 100 bin TL’lik Yeni Girişimci Desteğine başvurabilecek. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler 614 15 10 nolu telefonu arayabilecek.(İÖ-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grişimcilik Kursu Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN