Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali’den Cumhuriyet Başsavcılığı’na Taziye Ziyareti

Giriş Tarihi: 1.4.2015 22:18 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 03:18
Vali’den Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’na Taziye Ziyareti
Vali Şerif Yılmaz, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleştirilen ve Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine neden olan menfur saldırı nedeniyle, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş’a başsağlığı ziyaretinde bulundu. Saldırıyı kınayan Vali Yılmaz, şehit Savcı Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm adalet mensuplarına başsağlığı diledi.
Kütahya Adliyesi’nde gerçekleştirilen başsağlığı ziyaretinden sonra Adliye Sarayı avlusunda Kınama etkinliği yapıldı. Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı sonrası sırasıyla Kütahya Barosu Başkanı Avukat Ahmet Atam, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Muhammed Yavuz birer konuşma yaptılar.
Vali Şerif Yılmaz, konuşmasında, "Şehit olan Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Dün yapılan saldırı sadece Cumhuriyet Savcımıza yapılan bir saldırı değil, tüm milletimize yapılan bir saldırıdır. Terörün hertürlüsünü lanetliyorum. Bu ülkenin, bu milletin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yapılan hertürlü saldırı karşısında, milletimizin tek vücut olarak karşısında olduğunu, sadece adliye değil, mülkiye değil, emniyet olarak değil, tüm milletin beraber olduğunu buradan ifade etmek istiyorum.Adaletin tecellisi için çalışan bir savcımıza yapılan bu saldırı, Türkiye’de adaletin tecelli etmesinden korkan, gerçeklerle yüzleşmekten korkan, o hain emellerini gerek iç, gerekse dış güçlerin, ülkedeki birlik ve beraberliğimize karşı yürüttüğü sinsi ve sistemli çalışmanın bir sonucudur diye değerlendiriyorum.Bu millet Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, Dumlupınar Meydan Muharebesinde olduğu gibi, Çanakkale’de olduğu gibi, milli birlik ve beraberliğini, kardeşliğini muhafaza ettiği müddetçe bu tür saldırılar hiç bir zaman emeline ulaşamayacaktır" dedi. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali’den Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’na Taziye Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN