Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş: Hain Saldırıyı Kınıyoruz

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:55
Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş: Hain Saldırıyı Kınıyoruz
İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısında şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Adliyesi önünde açıklamalar yapıldı.
Hain saldırının kınandığı tepki açıklamasına Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammed Yavuz, Baro Başkanı Ahmet Atam, Hakimler, Cumhuriyet Savcıları, Avukatlar ve Adliye çalışanları katıldı. Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş ise savcı Kiraz’ın şehit olduğu haberinin yüreklere kor gibi düştüğünü dile getirdi.
Adalet mensubu herkesin bu acıyı yüreğinde hissettiğini kaydeden Taş, "Türkiye’nin her yerindeki adalet mensupları bu acıyı hissetmişlerdir. Terör eylemi olan bu menfur saldırıyı şehit Cumhuriyet Savcımızın şahsında, Türkiye’de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme, onlara gözdağı verme girişimi olarak görmekteyiz. Bu menfur saldırının arkasındaki zihniyet emellerine asla ulaşamayacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi asla yok edemeyecektir" diye konuştu.
Adalet Komisyon Başkanı Muhammed Yavuz da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesini "sözün bittiği yer" olarak nitelendirdi. "Ne söylesek, ne kadar dil döksek boş" diyen Yavuz, şunları kaydetti: "Ama şu bilinmelidir ki, yargıyı ve adaleti hedef alan hiçbir saldırı bu zamana kadar başarılı olamamıştır. Arkadan gelen nesil ve meslektaşları o bayrağı alıp kaldığı yerden sürdürmüştür. Terörle, bu hain ve alçak saldırıyla hiçbir zaman hak alınamayacağı ve adalet dağıtılamayacağı ülkemizde çok sefer görülmüştür. Bundan sonra da bu böyle olacaktır."
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, şehit savcı Kiraz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilediğinde bulunarak başladığı konuşmasında, saldırının Türk milletine yapıldığını söyledi.
Kütahya Barosu Başkanı Ahmet Atam da şehit Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve yargı camiasına Başsağlığı dilediğini ifade ederek, saldırının hukuka, yargıya yapıldığını, bunun böyle anlanması gerektiğini aktardı.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş: Hain Saldırıyı Kınıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN