Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örnek Öğretmen

Giriş Tarihi: 4.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:55
Örnek Öğretmen
’nın Simav ilçesinde 46 yıllık öğretmen Kıymet Erpay (64) meslekte gençlere taş çıkartıyor.
Dünyaya yeniden gelse öğretmen olmak istediğini ifade eden 2 çocuk annesi Erpay, ilerlemiş yaşına rağmen çok sevdiği mesleğini en iyi bir şekilde yerine getirebilmek ve topluma örnek nesiller yetiştirebilmek için ilçe merkezine 50 kilometre mesafedeki Dağardı İlkokuluna her gün kendi aracıyla gidip geliyor.
Yılların verdiği tecrübe ve deneyimlerinin yanı sıra davranışlarıyla okulda genç meslektaşlarına da örnek teşkil eden Simav’ın en yaşlı öğretmeni Kıymet Erpay okulda meslektaşları ve okul yönetimince el üstünde tutuluyor.
3/C sınıfında öğrencilerini yetiştiren Erpay, teneffüslerde de okulun bahçesinde çocuklarla koşturarak genç meslektaşlarına da model öğretmen olmanın sırlarını veriyor.
Yaş haddinden dolayı 2 yıl sonra zorunlu emekli olacağına şimdiden üzülen Kıymet öğretmen, emekli olduktan sonra da gönüllü olarak okullarda çalışmak istiyor.
İlerlemiş yaşına rağmen enerjisinden hiçbir şey kaybetmeyen Kıymet Erpay, “Mesleğimi severek yapıyorum. 46 yıllık mesleğimde Türkiye’nin değişik bölgelerinde görev aldım. En fazla görevi de Simav’da yaptım. Meslek alanındaki puanım yüksek diye beni ilçe merkezine 45 kilometre mesafedeki Dağardı İlkokulunda görevlendirdiler. Ben mesleğimi en iyi bir şekilde yerine getirebilmek ve başarılı nesiller yetiştirebilmek amacıyla bu 45 kilometrelik mesafeye her gün gidip geliyorum. Okulda çocuklarımla birlikte olunca yorgunluğum aklıma bile gelmiyor” dedi.
Geçtiğimiz günlerde eşinin vefatı üzerine bir hafta okula gidemediğine üzülen Kıymet öğretmene öğrencileri şiir yazdı. Şiiri birlikte okurken duygusallaşan Kıymet öğretmen, “Dünyaya yeniden gelsem yine öğretmen olurum. Çünkü ben bu mesleği severek yapıyorum. Öğretmenliğe aşığım. 2 yıl sonra zorunlu emekli olacağım için üzüntülüyüm. Ancak fırsat verildiğinde okullarda gönüllü olarak çalışmak istiyorum” şeklinde konuştu.
Öğretmenlik mesleğinin hiç bir mesleğe benzemediğini dile getiren Kıymet öğretmen, “Öğretmen yaşamıyla model olmalı. Araştırıcı, inceleyici, geleceğe dönük, sabırlı ve sade bir yaşam içinde olmalı” dedi. (MY-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek Öğretmen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN