Beşkarış Barajı’nda Sona Yaklaşıldı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 10:31
Beşkarış Barajı’nda Sona Yaklaşıldı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen, Altıntaş Beşkarış Barajı Sulama inşaatının 1. merhalesinde sona yaklaşıldı. İki aşamadan oluşan Beşkarış sulamasının 1. ve 2. kısım projelerinin tamamlanması ile toplam 96 bin 860 dekar zirai araziye sulama suyu sağlanacak.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da yakından takip ettiği Kütahya Altıntaş Beşkarış Barajı sulama inşaatının 1. merhalesinde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. 2015 yılı sulama sezonuna yetiştirilmesi hedeflenen projede yüzde 90 fiziki gerçekleşme sağlandı.1.Kısım hattında kazı, boru imalatı çalışmaları, sanat yapısı imalatları ve yedek hatların kazıları bitirildi. Ayrıca şu ana kadar toplam 20.130 metre boru imalatı yapılarak ana hat tamamlandı.
İki aşamada tamamlanacak olan Beşkarış Barajı Sulama inşaatı işinin 1. kısmı ile 23 bin 20 dekar zirai araziye sulama suyu sağlanacak. Sulama alanının 2. kısım projesinin ise önümüzdeki ay ihalesi gerçekleştirilecek. 2. Kısımda bulunan toplam 73 bin 840 dekar zirai arazi ise yüksek basınçlı borulu sistemle sulanacak. Her iki projenin tamamlanması ile toplamda 96 bin 860 dekar arazi suya kavuşacak. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşkarış Barajı’nda Sona Yaklaşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN