Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarlar’da Öğrenciler Yazarlarla Buluşuyor

Giriş Tarihi: 7.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 09:38
Pazarlar’da Öğrenciler Yazarlarla Buluşuyor
’nın Pazarlar İlçesinde “Öğrenciler Yazarlarla Buluşuyor” projesi kapsamında öğrenciler, İlahiyatçı yazar Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Şadi Eren’le buluştu
Öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırarak, yeteneği olanları düşündüklerini yazıya geçirme yönünde cesaretlendirmek amacı ile hazırlanan “Öğrenciler Yazarlarla Buluşuyor” projesi kapsamında İlçedeki öğrenciler, İlahiyatçı yazar Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Şadi Eren’le buluştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “Öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırarak, yeteneği olanları düşündüklerini yazıya geçirme yönünde cesaretlendirmek amacı ile hazırlanan “Öğrenciler Yazarlarla Buluşuyor” Projesi kapsamında İlçemizde öğrenciler, İlahiyatçı yazar Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Şadi Eren’le buluştu. Yazarın 3 hafta öncesinden temin edilen 500’ü aşan kitapları, öğrencilere ücretsiz olarak dağıtıldı. Kitapları okuyan öğrenciler yazara gerek okuduğu kitapla ilgili gerekse, genel olarak sorular sordular. Sabah 9:30 12:30 arası Lise öğrencileri ile yapılan sohbetlerin ardından öğrencilerle birlikte öğle yemeği yendi. Öğleden sonra ise 14:00 ile 16:00 arasında ortaokul öğrencileri ile yapılan sohbetlere müteakip Yazar Şadi Eren kitaplarını imzaladı. Oldukça samimi bir ortamda geçen sohbetlerde öğrencilerin öne çıkan sorularında bazıları : “İlk yazdığınız eserin adı nedir?bu eseri elinize aldığınızda ne hissetiniz?, En zor yazdığınız eser hangisidir? Bu eseri yazarken neden zorlandınız?, Yazarlığın birinci şartı nedir?, Ölüm korkusunu yenmek mümkün müdür? Evinizde okumak için ailece ayırdığınız belirli saat var mı?, Nefis nedir, terbiyesi ne demektir?, İnsanlar hep cennete gitse, cehennem olmasa daha iyi olmaz mıydı?, Peygamberimiz, Peygamber olmasına rağmen neden başlangıçta çok eziyet gördü?” şeklinde olmuştur” diye konuştu.
İlçede ilk defa yapılan bu tür farklı etkinlikte bulunmanın mutluluğunu öğrencilerin yüzünden okunuyor. Öğrenciler, yeni bir yazarla yeniden buluşma isteklerini dile getirdiler.(MB-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarlar’da Öğrenciler Yazarlarla Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN