Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul Bahçesine Fidan Dikimi

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 16:00
Okul Bahçesine Fidan Dikimi
’nın Hisarcık ilçesi Karbasan Köyü İlkokulu ve Ortaokulu bahçesine Kaymakam Fethi Savran ve Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci öğrencilerle birlikte fidan dikti.
Fidan dikimi etkinliğinde bir konuşma yapan Kaymakam Fethi Savran,”Gerçekleştireceğimiz fidan dikimi sayesinde her birinizin bir ağacı olacak. O ağaca bakacak, koruyacak ve büyüteceksiniz. Yıllar sonra dönüp baktığınızda,”benim okulumda dikili bir ağacım var” diyecek ve onun gururunu yaşacaksınız. Dikilen fidanların büyümesiyle bahçeniz güzelleşecek, daha güzel bir oyun ve yaşam alanı oluşacak. Derslerde görüyorsunuz, ülkemizin en büyük problemlerinden bir tanesi erozyon ve çevre kirliliği. Dünya hızla çölleşme ve çoraklaşmaya doğru gidiyor. Bunları yenmek için ağaçlandırma yapıyoruz.” diye konuştu.
Kaymakam Savran, konuşmasında fidan dikimi organizasyonunu düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul idaresine, fidan desteğinde bulunan Hisarcık Orman İşletme Şefliğine, etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
Daha sonra Hisarcık Orman İşletme Şefliği tarafından temin edilen, dişbudak, akçaağaç, meşe ve karaçam cinsi 55 tüplü fidan düzenlenen etkinlikle daha önce öğretmen ve öğrenciler tarafından açılan çukurlara Kaymakam Fethi Savran, Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, Orman İşletme Şefi Nihat Acat, Okul Müdürü Servet Doğan, öğretmen ve öğrenciler tarafından dikimi gerçekleştirildi.
Hisarcık Orman İşletme Şefi Nihat Acat, ilçe genelindeki tüm okul bahçelerinde bir program dahilinde ağaçlandırma çalışması yapılacağını belirtti.(MA-EFE
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul Bahçesine Fidan Dikimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN