Kongrede Gerginlik

Giriş Tarihi: 19.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 19.4.2015 22:27
Kongrede Gerginlik
’nın Hisarcık ilçesinde iki adayın yarıştığı 109 ortaklı Hisarcık Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olağan genel kurulunda üyeler arasında yer yer sert tartışmalar yaşandı.
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Hisarcık Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olağan genel kurulu kooperatif toplantı salonunda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Naim Şahin ile Mustafa Akın’ın listelerinin yarıştığı genel kurul esnasında rakip üyeler arasında üyelere kar payı ödenmesi, yönetim ve denetleme kurulları faaliyet raporları bilânço ve gelir tablosu hesaplarının görüşülmesi esnasında yer yer yaşanan sert tartışmalar araya giren üyeler tarafından önlendi.
Divan Başkanlığına Kadir Daşdemir seçildiği genel kurulda 2014 yılı yönetim ve denetleme kurulları faaliyet raporları bilânço ve gelir tablosu hesapları okunarak ayrı ayrı ibra edildi. 2015 yılı çalışma programı ve tahmini bütçenin okunarak kabul edildi. Ayrıca kooperatif üyelerine 3 ay içerisinde kar payı ödenmesi için yönetim kuruluna yetki verildi.
Daha sonra mevcut başkan Naim Şahin ile Mustafa Akın’ın listelerinin yarıştığı genel kurulda yapılan açık oylama sonucu mevcut başkan Naim Şahin 57 oy alarak 4 yıllığına Hisarcık Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığa seçilirken, Mustafa Akın 35 oy aldı. Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Ali Yurduseven (2.Başkan), Hüseyin Ayan, Hüseyin Duman ve Ali Zeytin seçildiler.
Kongre sonunda seçimi kaybeden Mustafa Akın, Başkan Naim Şahin’i tebrik ederek başarı diledi. Genel kurul sonrası üyelere yemek verildi. (MA-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongrede Gerginlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN