Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödüllü Kitap Okuma Yarışmasına Rekor Katılım

Giriş Tarihi: 22.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 10:01
Ödüllü Kitap Okuma Yarışmasına Rekor Katılım
Eğitim-Bir-Sen Şubesi ile Kütahya Belediyesi’nin birlikte organize ettiği ’Ödüllü kitap okuma’ yarışmasına 5 bin 338 kişinin müracaat bulunduğu bildirildi.
Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, yaptığı açıklama, yarışma için müracaat süresinin sona erdiğini ifade etti.
Uçan, "Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller sloganı ile Kütahya Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz Ödüllü Kitap Okuma Yarışmamıza 5 bin 338 öğrencimizin müracaatı oldu. Bu demektir ki her bir öğrencimiz okuyacakları 5’er kitapla toplamda 25 bin kitap genç nesillerimizin dimağlarında yer buldu. Bu sayede zihni gelişimlerine katkı sunmaya çalıştığımız öğrencilerimiz okudukları kitaplardan çoktan seçmeli olarak hazırlanacak sorulardan 23 Mayıs tarihinde ilçe merkezlerimiz ve il merkezimizdeki okullarımızda yapacağımız sınavda birbirleriyle yarışacaklar. Ortaokul 1. ve 2. kategori ile lise Kategorilerinde dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenleri 29 Mayıs akşamı Kütahya Merkez Belediye Kültür Sarayında gerçekleştireceğimiz muhteşem ödül törenine davet edilecek. Öğrencilerimiz ilk yirmi derece içinde olduğunu bu davetle öğrenecek ancak kaçıncı olduğunu ödül töreni sırasında ismi okunduğunda öğrenecek. Dereceye giren üç kategorinin birincilerine Cumhuriyet altını, ikincilerine yarım altın ve üçüncülerine çeyrek altın hediye edilecek. Bunun yanında üç kategoride ilk 20 ve toplamda 60 öğrencimiz bisiklet ödülüyle yaza merhaba diyecekler. Ayrıca ödül törenimizde öğrencilerimizin ve bizlerin aramızda olması ile büyük onur duyacağımız bir ya da birkaç yazarımız ile temas halinde olduğumuzu öğrencilerimize müjdelemek isterim. Kadim medeniyet değerlerimizin yeniden inşaa ve ihyasına dönük bu etkinliğimizin Kütahya’mıza hayırlı olmasını dilerim. Öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimize teşekkürlerimiz sunarım. Bizim yarınlarımız olan sevgili öğrencilerimize yarışmaya gösterdikleri ilgi nedeniyle tebrik ediyor ve onlara bu ve buna benzer yarışmalara katılmalarını tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllü Kitap Okuma Yarışmasına Rekor Katılım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN