Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Kamil Saraçoğlu, ’Dönüşüm Devam Ediyor’ Konulu Programına Katıldı

Giriş Tarihi: 29.4.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 01:51
Başkan Kamil Saraçoğlu, ’Dönüşüm Devam Ediyor’ Konulu Programına Katıldı
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin iştirakiyle, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da "Kentsel Dönüşüm Aileleri"nin katılımıyla düzenlenen "Dönüşüm Devam Ediyor" programına katıldı.
Bakan Güllüce, programda yaptığı konuşmada, dünyanın en zor paylaşılan şeyinin gayrimenkul olduğunu dile getirdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kayıpları telafi etmek için belediye başkanlarının, bakanlıkların, hükümetin koşması gerektiğini belirterek, "Bir an evvel, deprem gelmeden riskli bina, riskli alan problemi olabildiği kadar aza insin ve Türkiye bu kayıplarını koştuğumuz için, daha hızlı hareket ettiğimiz için karşılayabilsin" dedi.
Kentsel Dönüşüm Kanunu çıktığında komisyon başkanı olduğunu ve dönüşümün bu kadar hızlı ilerleyeceğini tahmin etmediğini ifade eden Bakan Güllüce, "Daha uzun bir zaman alacağını sanıyordum. Genç, yeni bir uygulama, kaynak problemi var, başka problemleri var gibi sorular vardı kafamın içinde. Türkiye çok büyük hızla kentsel dönüşüme gidiyor" diye konuştu.
Konuşmasının ardından Bakan Güllüce, Kütahya, Ağrı, Ankara, Sivas, Konya, Bursa, Kahramanmaraş, Kayseri, Tokat, Ordu’nun bulunduğu illerden gelen "Kentsel dönüşüm aileleri"ne hediye verdi. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kamil Saraçoğlu, ’Dönüşüm Devam Ediyor’ Konulu Programına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN