Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarlar Anadolu Lisesinden Muhteşem Mezuniyet Töreni

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 12:32
Pazarlar Anadolu Lisesinden Muhteşem Mezuniyet Töreni
’nın Pazarlar ilçesi Anadolu Lisesinde mezun olan 47 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.
Pazarlar Anadolu Lisesi mezuniyet törenine İlçe Kaymakamı Soner Bedir, Garnizon Komutanı İlker Bahadır, Ak Parti İlçe Başkanı Bilal Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, Okul Müdürleri, bazı kurum amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Pazarlar Anadolu Lisesi 2014-2015 Mezuniyet töreninden önce davetlilere ve velilere pilav ile ayran ikram edildi.
Okul bahçesinde yapılan Mezuniyet Töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Duran, “5 yıl önce başlayan yolculuğumuzda bugün okulumuzun ikinci mezunlarımızı veriyor olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında Pazarlar Çok Programlı Lisesinin 3. katında, pansiyon olarak da yine ÇPL’nin pansiyonunda 60 öğrenci ile başladığımız eğitim ve öğretime bugün kendi binamızda 225 öğrenci ile devam etmekteyiz. Pazarlar Anadolu Lisesi olarak ilçemizin en güçlü kurumlarından birisiyiz. Dolayısıyla bugünün bizlere yakışır, bir şekilde mutlu bir gün olarak hepimizin anılarında yer almasını temenni ediyor, kıymetli vakitlerinizi ayırarak bizleri onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Anadolu Lisesi Müdür Duran, “değerli velilerimiz emanet olarak aldığımız evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların kendilerinden emin, ne istediklerini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ahlaklı yaşamayı seven yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum. Sayın veliler, öğrencilerime yaklaşan LYS sınavlarında başarılar diler onlara olan desteklerinizin devamını temenni ederim” diye konuştu.
Müdür Duran, “Sevgili gençler okula ilk başladığınız günden bugüne eğitildiniz, bilgi ve erdem ile donatıldınız ve bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır tıpkı ölüm gibi. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Sevgili gençler, Sizden sahip olmanızı istediğim dört şey: 1- Sağlığınız. 2-Mutluluğunuz. 3-Ahlaklı ve başarılı olmanız. 4-Ahde vefa göstermenizdir. Hızla değişen bu dünya da değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerin dürüst, adil, değer ve tutumlarına bağlı iyi bir insan olmanızı arzuluyorum” şeklinde konuştu.
Daha sonra okuldan mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni hazırlandı. Mezuniyet töreninde okul birincisi Perihan Gürsel okul mezuniyet kütüğüne plaketini çaktı.
Pazarlar Anadolu Lisesi 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezunlarından okul 1. Perihan Gürsel, 2. Nagihan Demirboğa, 3. ise Esra Kılıç oldu. Dereceye giren öğrenciler tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.
Törende dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Soner Bedir, Garnizon Komutanı İlker Bahadır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi tarafından plaket verildi.
Mezuniyet töreni sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. (MB-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarlar Anadolu Lisesinden Muhteşem Mezuniyet Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN