Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şaphane MYO’da “AB Sürecinde Türkiye’nin Kimlik Sorunları” Konferansı

Giriş Tarihi: 26.5.2015 20:38 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 02:13
Şaphane MYO’da “AB Sürecinde Türkiye’nin Kimlik Sorunları” Konferansı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Şaphane Meslek Yüksekokulu’nda, “AB Sürecinde Türkiye’nin Kimlik Sorunları” konulu Konferans düzenlendi.
Şaphane Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünce düzenlenen “AB Sürecinde Türkiye’deki Kimlik Sorunları” konulu konferans, Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin İnaç tarafından verildi.
Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin İnaç, yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin zengin kültürel değerlerini tarihsel bir perspektifle ele alırken; medeniyetler tarihi, medeniyetlerin birbiriyle etkileşimini, bazı önemli tarihi hadiseler eşliğinde anlattı.
AB’nin tarihi ve kimliği hakkında önemli bilgiler veren Prof. Dr. Hüsamettin İnaç, Türkiye’nin yaşadığı kimlik sorununun kaynağındaki faktörlere de değinerek, aslında Türkiye’nin kimlik sorunu olmadığını, yalnızca kimliği ile ilgili farkındalığının oluşması sorunu olduğuna işaret etti.
Prof. Dr. Hüsamettin İnaç “Türkiye eski Türkiye değildir ve hızlı bir değişim trendine girmiştir. Bu trendin sürdürülebilmesi için başta gençlerimiz olmak üzere herkese önemli vazifeler düşmektedir. Çok çalışmak ve üretken olmak zorundayız, farklılıklarımızı artırmaya değil benzerliklerimizi artırmaya ihtiyacımız var” dedi.
Konferansın soru-cevap bölümünde öğrenciler merak ettikleri konuları sorarak öğrenirken, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Faruk Ebeoğlugil de, konuşmacı Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin İnaç’a teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti.
Konferansa, Şaphane Kaymakamı Asım Solak, Şaphane Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Faruk Ebeoğlugil, İlçe Daire Amirleri, yüksekokul ve lise öğrencileri, MYO personeli ve lise öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaphane MYO’da “AB Sürecinde Türkiye’nin Kimlik Sorunları” Konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN