Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Şerif Yılmaz: Cam Terası, Turizme Önemli Katkılar Sağlayacak

Giriş Tarihi: 13.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:27
Vali Şerif Yılmaz: Cam Terası, Turizme Önemli Katkılar Sağlayacak
Valisi Şerif Yılmaz, Uşak’taki Ulubey Kanyonları’nda kurulan dünyanın ikinci büyük "cam terası"nı ziyaret etti.
Vali Şerif Yılmaz Uşak’ın Ulubey ilçesinde projesi Ulubey Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın (ZEKA) destekleriyle hayata geçirilen dünyanın en büyük ikinci kanyonunu ziyaret etti.
Vali Şerif Yılmaz’a, Uşak Valisi Seddar Yavuz, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, Kütahya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Yavuz ile Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu eşlik etti.
Vali Şerif Yılmaz, Ulubey Kanyonları’nın turizme kazandırılmasında, "cam terasın" önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi.
Cam terasın üzerinde oldukça heyecanlandığını ifade eden Vali Şerif Yılmaz, ZEKA desteğiyle hayata geçirilen projenin önemine dikkat çekti. Yılmaz, "Gerçekten harika bir proje olmuş. Yükseklik korkusu olanlar için terasa çıkmak daha zor. Aşağıya bakmakta zorlandım. Korkutucu ve ürkütücü bir yüksekliği var. Herkesin gelmesini, bu duyguyu yaşamasını tavsiye ederim. Ulubey Kanyonları’nın tanıtılması ve bölgeye ziyaretçi çekilmesi için proje çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Uşak Valisi Seddar Yavuz ise cam terasın açılmasının ardından 2 aylık sürede 55 bin kişiyi ağırladığını ve ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını söyledi.
Vali Şerif Yılmaz cam zemin üzerinden Ulubey Kanyonu’nu seyretti, günün anısına fotoğraf çektirdi.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Şerif Yılmaz: Cam Terası, Turizme Önemli Katkılar Sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN