Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Ve Başkan’dan Kan Bağışı

Giriş Tarihi: 22.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 07:59
Vali Ve Başkan’dan Kan Bağışı
Valisi Şerif Yılmaz ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kan bağışı kampanyasına destek verdi.
Kan bağışının önemine dikkat çeken ve vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulunan Vali Şerif Yılmaz, "Kızılay, Türkiye’nin kan bağışını karşılayan önemli kuruluşlarımızdan bir tanesi. İhtiyaç duyduğumuzda, en zor anlarımızda yanımızda olan, çok önemli görev üstlenen ve bu görevi başarıyla sürdüren bir kuruluş. Kan bağışı kampanyası yılın 12 ayı devam eden, vatandaşlarımızın da hassasiyet gösterip duyarlı olmasını gerektiren bir kampanya. Kan bağışının yaygınlaştırılması gerekiyor, kan bankamızın her duruma yetişebilmesi ve elinde hazır kanların bulunması gerekiyor. Bu yüzden sağlıklı olan herkesin senede bir kez de olsa bu duyarlılığı göstermesini isterim" ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, "Kaynağı yalnızca insan olan ve temini ancak gönüllülük esasına dayanan kan için Kızılay’ın düzenlediği kampanyanın oldukça önemli ve faydalı olduğuna inanıyorum. Kimin ne zaman kana ihtiyacı olacağını bilemeyiz. Ancak hastanelerimizde her an, onlarca kişi acil kana ihtiyaç duymakta. Sağlıklı herkesin kan bağışında bulunması bir gereklilik, bir zorunluluk diye düşünüyoruz, çünkü verilecek her kan bir hayat kurtaracaktır" diye konuştu. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Ve Başkan’dan Kan Bağışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN