Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Konaktaki Tuz Odası Hastaların İlgisini Görüyor

Giriş Tarihi: 24.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
’da tarihi konakta hizmete giren tuz odası, hastaların ilgisini görüyor.
Fuatpaşa Mahallesi Dispanser Yokuşu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ’Ülkemiz Değerlerini Tanıtma Kültür ve Sanatımızı Geliştirme Derneği’ bünyesinde kurulan ve Çankırı’dan getirilen tuzlarla kaplanan konak içindeki oda hizmet vermeye başladı.
Dernek Başkanı Abdurrahman Yıldız, tuz odası tedavisinin 19. yüzyıldan bu yana özellikle Avrupa’da bilindiğini söyledi. Tuzun halk arasında zararlı olarak bilindiğini, ancak tuz odalarının birçok hastalığa iyi geldiğini ifade eden Yıldız, "Tamamen doğal olan tuzun, astım, bronşit, egzema, sedef, kronik kulak burun boğaz hastalıkları ile uykusuzluk ve stres gibi sorunların tedavisine iyi geldiği biliniyor. Tuz odası terapisinin sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Tansiyon hastalarına birebir faydalıdır. Saman nezlesi gribal rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinmektedir" dedi.
Yıldız, tedavide günlük 45 dakikalık seanslarla 4 günde belirli bir netice elde edildiğini dile getirdi. Abdurrahman Yıldız, 150 yıllık olduğunu tahmin edilen tarihi konakta henüz yeni olmasına rağmen tuz odası terapisine katılmak için bir çok kişinin geldiğini, yoğunluğun her geçen gün daha da artmasını beklediklerini söyledi.
Tuz odasına gelenler ise kısa sürede şifa bulduklarını kaydettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Konaktaki Tuz Odası Hastaların İlgisini Görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN