Kerim Şentürk İle Devam Dedi

Giriş Tarihi: 8.8.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 9.8.2015 06:45
Kütahya Kerim Şentürk İle Devam Dedi
’da yapılan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 2015-2016 Sezonu İl Tertip Komitesi seçimlerinde Kerim Şentürk ile devam kararı çıktı.
Kütahya Ressam Ahmet Yakupoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen 2015-2016 Sezonu İl Tertip Komitesi Seçimlerinin yanı sıra fikstür seçimleri de gerçekleştirildi.
Seçimlerden önce bir konuşma yapan Kütahya ASKF Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cengiz, tesisleşme hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, Gediz’e de yeni bir tribün müjdesi verdi. Başkan Murat Cengiz, “Süper Amatör Ligi bu sezon değil bir sonraki sezonda 14 takımlı olarak düşünüyoruz. Onun için bu sezon sonunda 1.Amatör küme Play-Off Liginden Süper Amatör Lige 4 takım terfi edecek. Süper Amatörden de 2 takım bir alt lige düşecek.
Yöneticilerimiz kendi ceplerinden ayırdıkları paralarla takımları ayakta tutuyor ve maçlara çıkartarak gençlerimize spor yaptırmaya çalışıyorlar. Onun için takımlarının terfi etmesi ve düşmesine kimse müdahil olmamalıdır. Herkes kendi işini yaptığı takdirde ve talimatlara göre hareket edildiğinde kazanan da kaybeden de üzülmeyecektir” dedi.
Başkan Murat Cengiz, daha sonra yapılan seçimlerde tekrar Tertip Komitesi Başkanı seçilen Kerim Şentürk ve Saha Komiserleri Derneği Başkanı Erol Karateke ile birlikte tüm takımlara başarılar dilediler.
Gediz takımlarının çoğunlukta hazır bulunduğu toplantıda, daha önceden kulüplerin ortaklaşa aldığı karar doğrultusunda 1.Amatör Küme Tertip Komitesine aday gösterilen ve destek verilen Uluoymak 1 Eylülspor Kulübü Başkanı ve Kütahya ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Ertürk de komitede yer almayı başardı.
Kendisine yapılan tercihle ilgili bir açıklama yapan Muhittin Ertürk, “Öncelikle kulüplerimizin teveccühüne layık olmak için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim. Bu yeni görevimde de spora, Gediz’imize, Kütahya’mıza ve kulüplerimize en iyi hizmeti Allah’ın izniyle layıkıyla yerine getirmeyi çalışacağım. Destek veren kulüplerimize teşekkür ediyorum ve yeni sezonda tüm kulüplere başarılar diliyorum” dedi.
Çekilen fikstür sonuçları ise şu şekilde gerçekleşti:
Gediz - Emet 1. Amatör Küme:
1. Uluoymak 1 Eylülspor
2. Dayınlarspor
3. Gediz Gençlerbirliğisor
4. Muhipler Fatihspor
5. Erdoğmuşspor
6. Yeşilçayspor
7. Emetspor
8. Hisarcık Belediyespor
Gediz U - 19 Gençler Ligi:
1. Uluoymak 1 Eylülspor
2. Dayınlarspor
3. Gediz Gençlerbirliğispor
4. Muhipler Fatihspor
5. Erdoğmuşspor
6. Yenikent Belediyespor
7. Altınkentspor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya Kerim Şentürk İle Devam Dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN