Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Kadına Şiddet” Paneli Düzenlenecek

Giriş Tarihi: 23.2.2015 17:48
“Kadına Şiddet” Paneli Düzenlenecek
Demokratik Kadın Platformu tarafından 1 Mart günü “Emek sömürüsünde kadının yeri, kadına yönelik şiddet savaş ve kadın” konulu panel düzenlenecek.
PTT önünde basın açıklaması yapan Malatya Demokratik Kadın Platformu üyeleri, broşür dağıtımı yaparak herkesi panellerine çağırdılar. Malatya Demokratik Kadın Platformu adına basın açıklaması yapan Canan İşlek, her gün 5 kadının cinayete kurban gittiğini belirterek, bu yıl da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hüzünlü bir şekilde karşılayacaklarını söyledi.
Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde 1 Mart’ta panel düzenleyeceklerini ifade eden İşlek, “8 Mart yaklaşırken kadın iradesinden aldığımız bu güç ile erkek egemen düzene ve emek sömürüsüne, kapitalist düzende kadının metalaştırılmasına, tacize, tecavüze ve savaşa karşı mücadelemizi büyütüyoruz. Bugünden itibaren alanlara çıkıyoruz. Biz kadınlar yoksulluğu işsizliği ve şiddetin her türlüsünü en ağır bir biçimde yaşamaya devam ettikçe alanlardan çıkmayacağız. Artık biliyoruz ki gün dayanışma günüdür. Bunun için başta tüm kadın arkadaşlarımızı ve halkımızı 1 Mart Pazar günü Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapacağımız panele ve 8 Mart’ta düzenleyeceğimiz mitinge bekliyoruz. Mitingimiz 12.00’de Emeksiz Kavşağında başlayacaktır”dedi.
İşlek ayrıca, düzenleyecekleri panele Gazeteci-Yazar Hüda Kaya, Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Ebru Yiğit ve Doç. Dr. Mihriban Şengül’ün konuşmacı olarak katılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kadına Şiddet” Paneli Düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN