Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu Ayki Sağlık Yürüyüşü Şiddet Gören Kadınlar İçin

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bu Ayki Sağlık Yürüyüşü Şiddet Gören Kadınlar İçin
Sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve hareket yılı kapsamında belli aralıklarla yürüyüş düzenleyen Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde bu ayki yürüyüşün teması ‘Kadınlara şiddet’ oldu.
Malatya Kongre ve Kültür Merkezi önünde başlayan etkinlikte İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener ile kurum çalışanları Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne kadar yürüdü. Yürüyüş ile ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Kemal Şener, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve hareket yılı kapsamında Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak periyodik aralıklarla yürüyüşler düzenlediklerini belirterek bu yürüyüşünde temasının Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sağlık alanında çalışan kadınlara şiddet konusu olduğunu söyledi.
Kadınlara şiddet konusunda bu ay yürüdüklerini belirten Şener, “Dünya kadınlar günü denince sadece yaşadığımız ortamdaki kadınları düşünmemek gerekiyor. Tüm dünyadaki kadınları düşünmemiz gerekiyor. Kadınlara birer karanfil verip bu işin hal olunduğunu düşünmemek gerekiyor. Özellikle yaşadığımız coğrafyada karışıklığı göz önüne aldığımızda en fazla buradan etkilenen kadınlar ve çocuklar. Bunlara da duyarlı olmamız gerekiyor. Batı toplumu kapitalist sistemde en fazla kadına şiddet uygulanmasında en büyük faktör olduğunu düşünüyorum. Ben Dünya Kadınlar Günü’nde özellikle bunların konuşulmasını isterim. Yoksa kafeteryalarda kadınlara birer karanfil vererek Kadınlar Günü kutlanmaz. Gerçek kadınlar günün kutlanması dünyadaki tüm kadınların müreffeh bir şekilde yaşamaları için elimizden geleni yapmaktır” şeklinde konuştu.
Bu arada beyaz atkılarla yürüyen grup, yoldan geçen kadınlara da karanfil verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu Ayki Sağlık Yürüyüşü Şiddet Gören Kadınlar İçin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN