Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçılara Bilgilendirme Toplantısı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
İhracatçılara Bilgilendirme Toplantısı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Sorunsuz ihracat yapabilmemiz için, üreticimiz kalıntısız ve kaliteli ürün üretecek, biz müdürlük olarak üretim esnasında her konuda desteksağlayacağız” dedi.
Bitki ve Bitkisel Ürünlerin İhracatı Konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Abdullah Duran, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, konu sorumluları ve ihracat yapan firmalarının yetkilileri katıldı.
Açış konuşması yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Ülkemiz birçok bitki ve bitkisel ürünlerin ihracatında dünyada önemli bir yere sahiptir. Hem ülkemiz hem ilimiz hem de tarımsal faaliyette bulunan ailelerimiz için büyük önem arz eden Kayısı, ihracatta önemli bir yerdedir. Bu kadar önemli ekonomik değere sahip olan bir ürünün ihraç aşamasında yapılabilecek ufak, tefek hatalar, hem ülkemizin diğer ülkeler nezdinde ki ticari itibarını zedelemekte, hem de evrak üzerinde ki bazı eksiklik ve hatalardan dolayı ihracatçımız, dolayısı ile ülke ekonomimiz zarar görmektedir. Üretici, İhracatçı ve Müdürlüğümüz tabiri caizse puzzle’ın parçaları gibiyiz. Birbirimizi tamamlamalı ve koordineli olarak çalışmak zorundayız. Sorunsuz ihracat yapabilmemiz için, üreticimiz kalıntısız ve kaliteli ürün üretecek, biz müdürlük olarak üretim esnasında her konuda destek sağlayacağız, ihracatçı firmalarımızda yurt dışıyla bağlantılar yapıp bizim kontrolümüzde ihracatını yapacak. Birazdan konu sorumlusu arkadaşımız sizlere ihracat için yapmamız gerekenleri detaylı bir şekilde anlatacak. Herkes görevinin sorumluluğunu yerine getirirse sorunsuz bir ihracat ortamı oluşturmuş oluruz” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Abdullah Duran ise, “Bitki ve Bitkisel Ürünlerin ihracı konusunda üyelerimizin sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Ali Bey’in de belirttiği gibi herkes görevini layığı ile yerine getirirse problem yaşamayız. Bildiğiniz üzere ihracat konusunda tüm ülkeler rekabet halindeler. Bu pazardan pay kapmak istiyorsak ihraç edeceğimiz ürünlerin sorunsuz olması gerekiyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşen görevleri özveri ile yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Ziraat Mühendisi Inspector Mustafa Şahin tarafından ihracat için gerekli olan belgelerin hazırlanması aşamaları ile ilgili sunum yapılarak, katılımcılar bilgilendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçılara Bilgilendirme Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN