Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşkın, Hizmet İş Sendikasını Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Taşkın, Hizmet İş Sendikasını Ziyaret Etti
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Aday Adayı Bayram Taşkın, "Malatya’nın sorularına hep birlikte çözüm üreteceğiz" dedi.
7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler kapsamında çalışmalarını sürdüren Taşkın, Hizmet İş Sendikası Malatya Şubesi ve Hak İş Şube Başkanlığını ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Taşkın, Hak iş’in Türkiye’de sivil toplum, işçi haklarını savunan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, "İşçi hakları ve özgürlüğüne önem veren, işçilerin sesi olan bir sendikamızdır. Bizlerin asıl hedefi önce Malatya’dır. Malatya’nın sorularına hep birlikte çözüm üreteceğiz. AK Parti iktidarının başlatmış olduğu demokratikleşme sürecinin hız kesmeden devam etmesi için 7 Haziran’da yapılacak olan seçimler büyük önem arz etmektedir. Çözüm sürecinin nihayete erdirilmesi için genel seçimler dönüm noktası olacaktır. Bu projelerin hukuksal alt yapısını oluşturacak olanda yeni anayasadır. Darbe ürünü anayasalar bu toplumu artık idare edemez" dedi.
Taşkın, başkanlık sistemi ile ilgili olarak da "Demokratik sistemlerde parlamenter rejim sürekli koalisyonlara gebedir. Koalisyon hükümetleri ise idare mekanizmasının hantallaşması demektir. Bunların bertaraf edilmesi için ise Başkanlık sistemi olmalıdır. Türkiye’de artık yamalı bohça hükümetlerinin risklerinin bertaraf edilmesi için yeni anayasa ile başkanlık sistemi kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.
Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Başkanı ve Hak İş Şube Başkanı Bünyamin Geleri ise, "Bayram Bey, Yeşilyurt ilçe başkanıyken bizlerle sık sık görüşüp fikir alışverişinde bulunuyordu. Hem sendikal anlamda hem de sivil toplum örgütlerinin sorunları hakkında bizlerle sürekli istişare halindeydi. Bayram Beyin Milletvekili aday adayı olması bizleri sevindirmiştir. Bayram Beye çıkmış oldukları bu yolda başarılar dilerim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşkın, Hizmet İş Sendikasını Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN