Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akın’dan Ziraat Odalarına Ziyaret

Giriş Tarihi: 20.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Akın’dan Ziraat Odalarına Ziyaret
İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Yazıhan, Arguvan ve Hekimhan Ziraat Odalarını ziyaret ederek göreve yeni seçilen başkanlara hayırlı olsun temennisinde bulundu. Burada konuşan Akın, “Aynı yetiştiricilere hizmet veren bir aileyiz” dedi.
İlk olarak Yazıhan Ziraat Odası’ni ziyaret eden Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, burada yaptığı konuşmada, “Bizler ortak yetiştiricilere sahibiz birbirimizi tamamlayan kurumlarız. Bu anlamda koordineli çalışıyoruz. Mümkün mertebe birbirimize yardımcı oluyoruz. Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak bugün 3 tane ziraat odası başkanımızı yerinde makamında ziyaret ediyoruz. Yeni seçim yaptılar Ben tekrar görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Yazıhan Ziraat Odası Başkanı Yunus Kılıç ise, ziyaretlerinden dolayı Akın’a teşekkür ederek “Gerçekten Malatya’mızda elini taşın altına koyan kişilerden birisidir Kendisini bu konuda tebrik ediyorum. Yani böyle duyarlı olup tüm meslek erbaplarını dolaşmaları bizlere onur veriyor. Gerçekten Türkiye’de istihdamın yüzde 25 tarım ve hayvancılık da ise koyun ve keçi yetiştiriciliğini yapan üreten aileleri sayacak olursak eğer ailesinde 7 kişi yaşıyorsa o 7 kişi de bu işle iştigal ediyor ve istihdam demektir. Başkanın Her konuda çabası girişimi var biz bunları her zaman görüyoruz. Takipçisiyiz biz Malatya ziraat odaları olarak İhsan başkan gibi bir kardeşimizle çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
Daha sonra Arguvan Ziraat Odası’nı ziyaret eden Akın, “Bizler tarım hayvancılık teşkilatı olarak hepimiz birbirimizi tamamlayan kurumlarız. Bu noktada da her türlü konuda birbirimize yardımcı olup bütün projelerde birlikte olacağız. Birlikte çalışacağız ben tekrardan görevinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk de Birlik Başkanı İhsan Akın’a teşekkür ederek, “Yaptığı çalışmalarından dolayı, arkadaşları ziyaretlerinde falan baya etkin ve çevresine baya bu konuda iyi faaliyetler gösteren bir başkan olduğunu biliyoruz ve tebrik ediyorum. Biz de Arguvan Ziraat Odası olarak hayvancılara ziraatçılara elimizden gelen her türlü desteği vermeyi garanti ediyorum. Hayırlı olsun. Yani bizim içinde hayırlı olsun, toplumumuz içinde hayırlı olsun. Genel anlamda baktığımız zaman zaten İhsan başkanımız da biz de öbür odalarımız da hepimiz de elimizi taşın altına koyacağız” dedi.
Birlik Başkanı Akın’ın son durağı ise Hekimhan Ziraat Odası oldu. Burada göreve yeni seçilen Başkan Hacı Parmaksız’a başarılar dileyen Akın, “Kendisi yeni seçim yaptı. Güven tazeledi. Allah hayırlı uğurlu etsin tabii yönetimindeki ki arkadaşlarımız da burada. Ziraat odası ve birlikler olarak koordineli çalışan aynı üreticilere aynı yetiştiricilere hizmet veren bir aileyiz. Bu ailede her türlü konuda istişare ediyoruz. Birbirimizle irtibatımız sürekli var. Niye? Çünkü buralar gelip geçici, önemli olan kalıcı olan yetiştiricilerimiz. Yetiştiricilerimize bir şeyler verebilmek bir şeyler sunabilmek hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu.
Hekimhan Ziraat Odası Başkanı Hacı Parmaksız ise birlik ile istişare halinde olduklarını belirterek “Tüm üreticilerimiz için el ele vereceğiz. Yapmamız gerekenleri yapacağız. Buraya kadar gelip ziyaret ettiği için kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akın’dan Ziraat Odalarına Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN