Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saadet Partisi Mart Ayı İl Divan Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 21.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Saadet Partisi Mart Ayı İl Divan Toplantısı Yapıldı
Saadet Partisi (SP) Mart Ayı İl Divan Toplantısı parti binasında gerçekleştirildi.
SP İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen Divanda konuşan İl Başkanı Mehmet Asiltürk, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Harp Akademilerinde subaylara yönelik yaptığı konuşmaya değinen İl Başkanı Asiltürk, “Orada ‘Biz aldatıldık’ diyor. Peki, 2007-2009 yılları arasında seçmene niye askeri vesayet sözleri ettiniz ve mağduriyet edebiyatı yaptınız. Görülüyor ki siz de seçmeni aldattınız. Yine bu olaylar yaşanırken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik suikast iddiası romanları yazılıp Türkiye’nin yatak odasına girilip belgeler kopyalanarak başka ülkelere servis edildi diyorlar. O zaman o başbakan yardımcıları belgelerin yurt dışına çıkmasının ana sebebidir" dedi
Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Asiltürk, “Bülent Arınç süreç başlarken ‘Sonunun nereye varacağı kestirilemeyen bir sürece girdirildik’ dediği ve kimler tarafından girdirildiğini söylemediği bir süreçtir. 3 yıldır 30 bin kişinin katili terörist başı Öcalan’ı muhatap alarak masaya oturan hükümettir. Bugün ise Cumhurbaşkanı ‘Kürt sorunu yoktur’ diyor. Dün ‘Kürt sorunu vardır’ diyorlardı. Bunun ne manaya geldiğini anlamak istiyoruz. Biz Milli Görüşçüler olarak hiçbir zaman kimlik ayrımı yapmadık. Biz Lailahe İllallah diyenleri kardeş olarak görüyoruz. Nevruz bir bahar bayramı iken bugün örgütün gövde gösterisi yaptığı bir gün haline geldi. Çözüm süreci için Öcalanan’ın görüşleri tartışılır hale geldi. Bir ülke düşünün ki askeri ve polisi var ama terör örgütü liderinden medet umar hale gelmiştir. Hükümet izleme komitesi kurdu. Cumhurbaşkanı ‘bunlar olmaz’ diye tepki gösterdi. Türkiye’de yine gündem değiştirilmek mi isteniyor?” şeklinde konuştu.
“Namuslu insanlar hırsızların elektrik paralarını ödemesi için kanun hazırlıyorlar” diyen Asiltürk, “Enerji Bakanlığı tarafından bir yasa taslağı hazırlanıyor. Buna göre kayıp kaçak bedelleri yasal hale getiriliyor. Yanı hırsızın faturasını namuslular ödeyecek. Borcunu bilen, borcunu ödeyen cezalandırılıyor. Bunun bir an önce kaldırılması gerekiyor” diye konuştu.
Hükümetin paralel yapı söylemlerini de gerçekçi bulmadığını söyleyen Asiltürk, “Hükümet sanal bir paralel yapı savaşındadır. Bir siyasi parti mecliste ‘paralel yapı’ araştırması için önerge verdi. Ancak hükümet milletvekilleri buna hayır oyu kullandı. ‘Paralel yapı bize kumpas kurdu, sivil darbe yaptı’ diyenler mecliste bunun araştırılmasına karşı çıktı. Hergün bundan şikayet ediyorlardı. Varsa paralel yapının araştırılmasını engellediler. Çünkü elindeki sanal düşman ortadan kalkacaktı” dedi. Asiltürk konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’ni de yanan trambüs konusunda eleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saadet Partisi Mart Ayı İl Divan Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN