Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakır: "İlçelerimize Daha Kaliteli Hizmetler Götüreceğiz

Giriş Tarihi: 25.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
Çakır: İlçelerimize Daha Kaliteli Hizmetler Götüreceğiz
Büyükşehir Belediyesi ilçelerin yol yapım ve onarım işlerinde elek altı, temel alt malzemesi üretimi yapan, mobil konkasör makinesi aldı.
İlçelerde kurulan taş ocakları ile taş rezervi olan yerlerde kullanılacak olan mobil konkasör makinesi, her türlü arazi şartlarında çalışabilecek özelliklere sahip. Dizel yakıt ve elektrikle çalışabiliyor. 4.6 metre yükselliğinde, 3 metre genişliğinde ve 18.5 metre uzunluğundaki mobil konkasör, saatte ortalama 350 ton malzeme üretiyor.
ÇAKIR: "2015 YILI İÇİN BÜYÜK HEDEFLER KOYDUK"
Mobil konkasör makine ile yapılan deneme üretimini inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, planlaması yapılan yol ve asfalt çalışmalarının daha kaliteli olmasında iş makinelerinin önemli rol oynadığını söyledi.
Alınan mobil konkasörün saatte 350 ton kapasiteli olduğunu ve temel alt malzemesi üretimi yapacağını belirten Başkan Çakır, “Kaliteli hizmetleri Malatya’nın her noktasına yapmayı planlıyoruz. 2015 yılı için önümüze büyük hedefler koyduk. Bu sene için bin kilometrelik yol yapım hedefi koyduk. Bu çok önemli bir rakam. Bu hizmetleri yapabilmek için de ilk olarak ilçelerimizin tamamına taş ocakları kuruyoruz. 8 taş ocağının ihalesini yaptık ve bir kaçı üretime başladı. Temel amacımız ilçelerimize çok daha düşük maliyetlerle kaliteli hizmet yapabilmek. Aldığımız mobil konkasör makinesi, bu anlamda çok önemli ihtiyaçlarımızı giderecek. 1 milyon 420 bin TL’ye mal olan aracımız nakliye ve üretim giderlerini aza indirecek ve bir yılda kendi parasını çıkaracak. Seyyar olması büyük avantaj, aciliyet durumuna göre her yere taşıyabileceğiz. Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan seyyar Konkasör makinesine elek ilavesiyle, asfalt malzemesi üretimi de yapılabileceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakır: "İlçelerimize Daha Kaliteli Hizmetler Götüreceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN