Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maksat’tan Başkan Çakır’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 27.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Maksat’tan Başkan Çakır’a Ziyaret
Kültür Sanat Ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.
Kısa adı MAKSAT olan derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kumtepe, Genel sanat Yönetmeni Ömer Konakçı ve üyelerin katıldığı ziyarette konuşan Başkan Kumtepe, “Bugün 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, dernek olarak tiyatroya çok önem veriyoruz. Bu anlamda Malatya’mızın yetiştirmiş olduğu genç yönetmeni Ömer Konakçı hocamızla çalışmanın gururunu yaşıyoruz. Malatya’ya kattıkları gerçekten takdire şayan çalışmalardır. Malatya’mıza ilk ve tek açık hava tiyatrosunu kazandırmanın yanında tiyatroya katılan öğrencilerine şans verdirterek bir istihdam alanı oluşturmuştur. Buda Malatya’mızda bir ilki yansıtmaktadır. Şuanda da kendisi ve yönetimimizle yapmış olduğumuz toplantının sonucu olan Malatya’mıza tiyatro festivali kazandırmak amacıyla büyükşehir belediyemize istişare ziyaret gerçekleştiriyoruz” dedi.
Kumtepe ayrıca, derneklerinin amacının kültürü yaşatmak ve geçmişi günümüze taşıyarak bir adım ileri götürmek olduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Bizler sizler gibi kültürümüze sahip çıkan kültürümüzü yaşatmak için çaba sarf eden iline katkı sağlamak için çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya devam edeceğiz. Yeni kurulun derneğinizin Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maksat’tan Başkan Çakır’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN