Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalık’tan İlim Yayma Cemiyeti’ne Ziyaret

Giriş Tarihi: 28.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 28.3.2015 20:12
Çalık’tan İlim Yayma Cemiyeti’ne Ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ve il yönetimi ile birlikte İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret eden Çalık, burada Şube Başkanı Mustafa Özkan’dan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Şube Başkanı Mustafa Özkan, son dönemlerde İslam ülkeleri üzerine oynanan oyunların arttığını belirterek, İslam ümmetlerinin parçalanma noktasına getirildiğini söyledi.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, 2002 yılı öncesinde yalnızca başörtüsü ile ilgili değil İslama açılan bir savaşın olduğunu belirterek “Her anlamda Allah’ın dinini uygulanmaması ve yaşanmaması için gayret gösteriyorlardı. Bununla ilgili 8 yıl kesintisiz eğitim getirdiler. İmam Hatiplerin önünü kapatmak için ve İslam’ın önüne engel koymak için gayret gösterdiler. Tabi bunların bu zayıf engelleri hiçbir zaman Müslüman din kardeşlerimizin önünde bir anlam ifade etmedi. Bununla birlikte 12 yaşına kadar camilere girmek, kuran öğrenmek yasaklandı. Biz bunları yaşadık. Allah’a şükürler olsun 2002’den sonra yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda Allah’ın dinine açılmış olan bu savaşın ortadan kaldırılması ve insanların özgürce dinini yaşayabilecekleri bir ortam hazırlanması için biz AK parti olarak elimizden gelen bütün gayreti gösterdik” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da, bir eğitim yuvası ziyaretinde olduklarını belirterek, en önemli yatırımların başında insana yapılan yatırımın olduğunu söyledi. İnsana yapılacak olan en önemli yatırımın da eğitim olduğunu belirten Çalık, “13 yıllık bir partiyiz ve 12 yıldır iktidardayız. Ve en önemli yatırımı eğitime yaptık. Bunun en önemli göstergesi rakamsal göstergelerdir. Yaklaşık 15 milyar TL olan bütçe bugün 87,5 milyar TL’ye çıkmış vaziyette. Bu vesile ile de hükumetimizin insanımıza ne kadar önem verdiği hepiniz biliyorsunuz” diye konuştu.
Bu yaptıkları hizmetleri yok saymak isteyenlerin olduğunu belirten Çalık, “Ama şunu bilmeleri gerekiyor ki artık su tersine dönmez ve dere yatağını bulur” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalık’tan İlim Yayma Cemiyeti’ne Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN