Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat Odası Seçimlerine Çok Yönlü Soruşturma Sürüyor

Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
21 Şubat 2015 tarihinde yapılan Battalgazi Ziraat Odası seçimlerinin usulsüz yapıldığı gerekçesiyle açılan soruşturmada Savcılığın seçimlerle ilgili tüm evrakları detaylı olarak incelediği öğrenildi.
Oda başkanlığına Mehmet Başar’ın seçilmesi ile bazı delegelerin savcılığa suç duyurusunda bulunarak, seçimlerde usulsüzlük yapıldığını şikayet etmesi üzerine açılan soruşturmanın çok yönlü devam ettiği öğrenildi. Seçimlerle ilgili Savcı tarafından açılan soruşturma dosyasında ise oldukça ilginç ifadeler yer alıyor. Dosyada, Battalgazi ilçesindeki bazı mahallelerde hiçbir oy kullanılmadığı belirtilirken, seçimden önce Battalgazi Ziraat Odası’na bağlanan Kale İlçesi çiftçilerinin evraklarının geciktirilerek seçimlerde oy kullanmaları engellendiği iddia edildi. Delege seçiminden sonra ise Kale’deki çiftçilerin Battalgazi Ziraat Odası’na bağlandığı belirtilerek seçimlerde usulsüzlük yapıldığı öne sürülüyor.
Öte yandan Kale ilçesinde 10’dan fazla muhtarın da dilekçe yazarak seçimlerde delege olarak oy kullanmalarının engellendiğini savunarak savcılığa başvurdukları öğrenildi.
Savcılığın, seçimler ile ilgili tüm evraklara el koyarak soruşturmayı çok yönlü sürdürdüğü belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat Odası Seçimlerine Çok Yönlü Soruşturma Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN