Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağdaş Avukatlar Derneği’nden Kınama

Giriş Tarihi: 1.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı Av. Yusuf Sürücü, İstanbul’da görevi başında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.
Sürücü yaptığı yazılı açıklamada bu saldırının görevi başındaki Hakimlere, Savcılara, Avukatlara ve bütün adalet çalışanlarına yapıldığını belirterek, “İnsan hayatının en değerli varlığı olan yaşam hakkına yapılan bu saldırı bir terör eylemidir” dedi.
Sürücü’nün açıklaması şöyle:
“Hukuk ve demokrasinin içinde teröre asla yer yoktur. Terörün hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu saldırının Avukatlık mesleği ile hiçbir ilgisi olmadığı halde, bu olayı fırsat bilerek mesleğimize yönelik haksız ithamlarda bulunan yetkili - yetkisiz, sorumlu - sorumsuz bütün kişilerin itham ve asılsız iddialarını büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz ve kınıyoruz.
Unutulmamalıdır ki; kutsal savunma mesleğini yürüten Avukatlar daima hukukun üstünlüğü, insan hakları ve demokrasi mücadelesi içinde yer almışlardır. Bunun aksi bütün eylemlerin karşısındayız ve dimdik ayaktayız.
Hukuk içinde, demokrasi içinde yapılan her türlü hak arama mücadelesi asıl amaç olmalıdır. Buna aykırı olan, hele hele insan yaşamını ihlal eden eylemleri kabul etmek asla mümkün değildir.
Bir daha bu türlü acı olayların yaşanmaması dileğiyle görevi başında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesine ve Adalet camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağdaş Avukatlar Derneği’nden Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN