Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Metrelik Yol 15 Metreye Çıkarılıyor

Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
7 Metrelik Yol 15 Metreye Çıkarılıyor
’nın hızlı gelişen yeni yerleşim bölgelerinden biri olan Seyrantepe’de, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yol açma ve genişletme çalışmaları yapılıyor.
Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Yol Yapım ve Asfalt Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla mevcut 7 metre genişliğindeki yol 15 metreye çıkarılıyor.
Konuyla ilgili olarak verilen bilgilerde, mevcut yolun sadece Çöşnük Mahallesi girişinde kalan kısımlarının asfalt, Seyrantepe’den Çevreyolu Malatya Anadolu Lisesi kavşağına kadar olan kısmın ise toprak olduğu belirtilerek, yolun asfalt olan kısımlarına bakım yapıldığı, diğer kısımlarda ise keskin virajların genişletildiği, yola alt temel malzeme seriminin yapıldığı ifade edildi.
Ayrıca, yolun Seyrantepe’den Çevreyoluna kadar olan kısmında sağ ve sol tarafına gelişi güzel bırakılan hafriyat atıkları da yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılıyor. Bölgede hafriyat atıklarının oluşturduğu görüntü kirliliği ortadan kaldırıldıktan sonra, alanda hafriyat dökümüne izin verilmeyeceği ve belirlenen alan dışında döküm yapanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı bildirildi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından, yolun alt temel ve temel çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltı da yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Metrelik Yol 15 Metreye Çıkarılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN