Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilyurt Belediyesinin “Peygamberimiz” Konulu Paneline Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 4.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Yeşilyurt Belediyesinin “Peygamberimiz” Konulu Paneline Yoğun İlgi
Yeşilyurt Belediyesinin ve Yeşilyurt Kaymakamlığının iş birliğinde gerçekleşen “Yeşilyurt KitapYURDU” projesi kapsamında Türkiye’nin önde gelen yazarlarından Bestami Yazgan, Yusuf Dursun ve Mustafa Özçelik’in konuşmacı olarak katıldığı “Peygamberimiz” konulu konferans düzenlendi.
Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekşelen konferansa Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Belediyeciliği asıl şahlandıran ve farkını ortaya koyan gerçeğin, sanatsal ve kültürel projeler olduğunu vurgulayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, panel için gelen üç yazara teşekkür ettikten sonra yaptığı konuşmada, “Yeşilyurt Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetleri dışında en yüksek düzeyde çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.Yol, kaldırım ve park yapmak belediyelerin rutin hizmetleridir. Fakat asıl belediyeciliği şahlandıran, şekillendiren ve farkını ortaya koyan ise sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerdir.Yeşilyurt Belediyesi olarak sosyal ve kültürel projelerimizi her geçen gün daha ileri taşımaya gayret gösteriyoruz” dedi.
Birlikte Yeşilyurt İlçesini daha ileri taşımak için tüm kesimlerle aynı yöne bakılması gerektiğinin altını çizen Belediye Başkanı Polat, “Biz Yeşilyurt’ta Kaymakamlarımız, kamu kurumlarımız, medya mensuplarımız ve yazarlarımızla ilçemizin gelişimi ve ilerlemesi için aynı yöne bakacağız ve aynı yönde çalışmalar ortaya koyacağız” diye konuştu.
Panele konuşmacı olarak katılan yazarlar Yeşilyurt KitapYURDU projesini çokbeğendiklerini, Belediyeciliğin sadece yol yapmak, ağaç dikmek ve temizlik yapmak gibi görevlerinin yanında eğitimi destekleyici projelerinde olması gerektiğini ve eğitilen nesille birlikte yol yapmanın, agaç dikmenin ve temizlik yapmanın ozaman önem kazanacağını belirttiler. Yazarlar, Peygamberimizin ahlakından yaşantısından ve hayatından anlattıkları kesitlerle birlikte okudukları naat ve şiirlerle salondaki vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattılar.
Yoğun katılımın olduğu “Peygamber Efendimiz” konulu panelin ardından yazarlara Yeşilyurt Belediyesi YEKSAM tarafından hazırlanan tablolar hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilyurt Belediyesinin “Peygamberimiz” Konulu Paneline Yoğun İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN