Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtarlar’dan Saldırıya Tepki

Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
Çağlayan Adliyesi’nde görevi başında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için bugün Adliyesi önünde toplanan muhtarlar, saldırıyı şiddetle kınadıklarını söylediler.
Malatya Adliye Binası önünde toplanan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi başkanı Mustafa Eren ve bir grup muhtar, 31 Mart günü İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için basın açıklaması yaptılar.
Muhtarlar adına konuşma yapan Dernek Genel Sekreteri Ramazan Korkmaz, yapılan saldırıyı nefretle kınadıklarını belirterek, “Bu saldırı aynı zamanda devlete sıkılan bir kurşundur” dedi. Türkiye’nin her yerinde adaletin hassas terazisini dengede tutmaya çalışan yargı mensuplarının özverili bir şekilde çalıştıklarının altını çizen Korkmaz, “Şehit edilen Savcımız Mehmet Selim Kiraz da görevini özverili bir şekilde yerine getirirken hunharca bir saldırı sonucu şehit edilmiştir” diye konuştu.
Türkiye Muhtarlar Federasyonu Malatya Şube Başkanlığı olarak yapılan bu terör saldırısını nefret ve şiddetle kınadıklarını ifade eden Korkmaz, “Bu saldırıyı sadece adli yargıya yapılan bir saldırı olarak görmüyoruz. Bu ülkenin havasını, ekmeğini, vatanını, milletini ve bayrak sevdasını içinde taşıyan vatandaşlarımıza yapılan bir saldırıdır. Onun ötesinde devletimize sıkılan bir kurşun olarak gördüğümüz ifade etmek istiyorum” dedi.
Adliye önünde yapılan basın açıklamasının ardından muhtarlar, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’e başsağlığı ziyaretinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlar’dan Saldırıya Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN