Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Aday Adayları Belirlendi

Giriş Tarihi: 7.4.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 01:47
AK Parti’nin 7 Haziran 2015 seçimlerine gireceği milletvekili adayları kesinleşti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da liste başı olurken Başbakan Davutoğlu’nun danışmanı Taha Özhan’da ikinci sırada yer aldı.
Listenin belirlenmesinin ardından Parti binasında basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, 66 aday adayından sadece 6’sının seçileceğini belirterek listeye giremeyen aday adaylarına teşekkür etti. Kahtalı, “Liyakat bakımından hem de beceri bakımından bütün aday adayları bu işi yapabilir düzeydeydi. Geriye kalan 60 arkadaşımızın da kendileri aday gösterilmişçesine belirlenen adaylarla çalışacağına kuşkumuz yok” dedi.
Geride kalan yasa döneminde 3 mevcut milletvekilli listede kendine yer bulamazken birinci sıraya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, ikinci sıraya Taha Özhan, üçüncü sıraya mevcut milletvekili Mustafa Şahin, dördüncü sıraya İstanbul’da 2.Bölge aday adayı olan Nurettin Yaşar, beşinci sıraya eski il başkanı Bülent Tüfenkci ve son sıraya ise eski ilçe başkanı Bayram Taşkın getirildi.
İl Başkanı Kahtalı, geride kalan dönemde 5 milletvekilinin de Malatya’da hizmet için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, “Değişiklikler muhakkak ki olacaktır. Bazılar kalacak bazıları değişecek. Bunun için hiç kimsenin üzülmesine darılmasına da gerek yok” dedi.
Basın toplantısına katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ta, listenin Malatya’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek 7 Haziran’a el birliği ile güçlü bir şekilde kazanacaklarını söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayları Belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN