Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 X 3 Türkiye Basketbol Turu Kayıtları Başladı

Giriş Tarihi: 13.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 16:52
3 X 3 Türkiye Basketbol Turu Kayıtları Başladı
3x3 Türkiye Basketbol Turu kayıtları başladı.
Türkiye Basketbol Federasyonu basketbolun tabana yayılması ve daha fazla sporcu tarafından uygulanabilmesi adına 2020 yılında organize edilecek Olimpiyatlara da olimpik branş olarak uygulanması planlanan yenilik, tutku, heyecan, rekabet, evrensellik ve olimpizmi içeriğinde barındıran 3 x 3 basketbolunu tanıtmak ve Türkiye’ye yaymak adına, Türkiye 3x3 Basketbol Turu’nu organize ediyor. 3x3 Türkiye Turu belirlenen şehirlerde düzenlenecek.
Türkiye Turu’nun Finali ise 25-26 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da Caddebostan Sahili’nde Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilecek. Büyük Erkekler kategorisinde birinci olan takımlar 3x3 Türkiye Turu Finali’nde mücadele etme hakkı kazanacak. Türkiye Şampiyonu olan takım ise, 3x3 Dünya Turu elemelerinde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak. Ayrıca müsabakalara katılan sporcular arasından da 3x3 Milli Takımları aday kadrosu seçilmesinin planlandığı belirtildi.
’da da uygulanacak olan 3x3 Türkiye Basketbol Turuna son başvuru tarihi 24 Nisan 2015 mesai bitimine kadar yapılabilecek. Başvuru formaları ve başvuru adresine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün internet sitesinde ulaşılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 X 3 Türkiye Basketbol Turu Kayıtları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN