Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobil Konkasör İş Makinesi Sahada Çalışmaya Başladı

Giriş Tarihi: 15.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 13:51
Mobil Konkasör İş Makinesi Sahada Çalışmaya Başladı
Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin yol yapım ve onarım işlerinde elek altı, temel alt malzemesi üretimi yapmak için aldığı mobil konkasör iş makinesi sahada çalışmaya başladı.
Yapılan ilk üretimi inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, iş makinesinin yol yapım işlerinde Büyükşehir Belediyesine maliyet açısından çok önemli kazanımlar sağlayacağını söyledi. Mobil konkasör makinesinin incelenmesine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, daire başkanları ile şube müdürleri katıldı.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, ilçelerde kurulan taş ocaklarında kullanılacak olan mobil konkasörün her türlü arazi şartlarında çalışabilecek özelliklere sahip olduğu belirtildi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Mobil konkasörümüz saatte 350 ton malzeme üretimi yapıyor. Hem elektrik hem de mazotla çalışabiliyor. Makinemiz bu sayede sahada daha fazla iş üretebiliyor. Makinemiz kullandığı malzemenin işe yaramayan bölümlerini kendi bünyesinde ayırarak, asıl malzemenin daha kaliteli olmasını sağlıyor. Bu da yapacağımız yol çalışmalarının kalitesini yükseltiyor. Makinemiz, iş üretim maliyetleri ile nakliye giderlerinde Büyükşehir Belediyemize tasarruf anlamında önemli katkılar sağlıyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobil Konkasör İş Makinesi Sahada Çalışmaya Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN