Vali Kamçı Ve Eşi Sevgi Evleri’nde Kalan Çocukları Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 15.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 11:31
Vali Kamçı Ve Eşi Sevgi Evleri’nde Kalan Çocukları Ziyaret Etti
Valisi Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri’nde kalan çocukları ziyaret ettiler.
Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş ve Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar eşliğinde Malatya’nın çeşitli mahallerinde bulunan ve kimsesiz çocukların ev ortamında yaşamasının sağlandığı sevgi evlerinden birisini ziyaret etti. Vali Kamçı ve eşini, bakıcı anneler ve çocuklar kapıda karşıladılar.
Vali Kamçı ve eşi, çocuklarla bol bol sohbet edip, onlarla şakalaştılar. Çocuklar ise ziyaretçilerine odalarını gezdirip, günlük yaşamlarını nasıl sürdürdüklerini anlattılar. Bakıcı anneleri ve müdürlük yetkililerinden gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirten çocukların büyük kısmının doktor olmak istediğini öğrenen Vali Kamçı, doktorluğun güzel ve zor bir meslek olduğunu, çok çalışmak gerektiğini ama insanları sağlığına kavuşturarak ya da sağlıklı kalmalarını sağlayarak büyük bir hizmette bulunduklarını belirtti. Vali Kamçı ve eşi çocuklara hediyeler vererek onları daha da mutlu ettiler.
Vali Kamçı, aile ortamı içerisinde çocukların her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını, topluma yararlı ve özgüvene sahip birer birey olarak yetişmeleri için devletin her türlü imkanının kendilerine sağladığını belirtti. Vali Kamçı ve eşi çocuklarla birlikte akşam sofrasında da bir araya gelerek, mutlu bir aile tablosu sergilediler. Çocuklarla birlikte yemek duası ettikten sonra yemeklerini yiyen Vali Kamçı ve eşi çocuklarla uyku saatine kadar sohbet ederek, mutlu bir akşam geçirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Kamçı Ve Eşi Sevgi Evleri’nde Kalan Çocukları Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN