Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüfenkci: “Türkiye’deki Vesayetçi Sistemi Yerle Bir Ettik”

Giriş Tarihi: 27.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:55
Tüfenkci: “Türkiye’deki Vesayetçi Sistemi Yerle Bir Ettik”
AK Parti Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, seçim çalışmaları kapsamında Hacı Abdi Mahallesi’ni ziyaret etti. Burada konuşan Tüfenkci, “Türkiye’de vesayetçi sistemi yerle bir ettik” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hacı Abdi Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Genel seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen mahalle toplantısına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, eski Türkiye’nin vesayetçi anlayışını bir kenara bırakmak istediklerini, yeni Türkiye’yi inşa etmek istediklerini dile getirdi. Tüfenkci, “Yeni Türkiye’yi milletimizin desteğiyle inşa etmek istiyoruz. Biz siyasi duruşumuzla, başta sayın Recep Tayyip Erdoğan, sayın Ahmet Davutoğlu ve AK Parti kadrolarının diklenmeden dik duruşuyla birçok vesayetçi sistemi yerle bir ettik. Yargı darbesini yerler bir ettik, asker darbesini yerle bir ettik, sermaye darbesini yerle bir ettik, bürokratik oligarşiyi yerle bir ettik. Ama bunlar yetmez bunları kurumsal bir kimliğe değiştirmemiz lazım. O kurumsal kimlik, yeni bir anayasadır. Bizim yeni bir anayasaya ihtiyacımız var” diye konuştu.
Tüfenkci, 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’yi belirli bir noktaya getirdiklerini kaydederek, “Türkiye’nin artık bir sıçrama yapması lazım. Bunun içinde sistemin değişmesi gerekiyor. Kararların daha hızlı alınması gerekiyor. Bunun içinde bu anayasanın değişmesi lazım” ifadelerini kullandı.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Büyükşehirle birlikte Malatya’nın gelişiminin daha hızlı olacağını kaydederek, Malatya’nın sanayi, eğitim ve yatırım şehri olacağını söyledi. Çakır, “Büyükşehir statüsünü kazandıktan sonra bir yıldır bütün plan ve projelerimizi yaptık. Daha sağlıklı kentleşme, daha sağlıklı imar planlamaları, daha bütüncül bir altyapı, birbirini bütünleyen ulaşım ağı; hem ilçelerimizde hem de mahallelerimizde Malatya’daki gelişmeyi hizmetlerde yaygınlaştırmak temel amacımız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüfenkci: “Türkiye’deki Vesayetçi Sistemi Yerle Bir Ettik”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN