Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP’li Yıldız, Sorunları Dinledi, Çözüm Yollarını Anlattı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 15:10
MHP’li Yıldız, Sorunları Dinledi, Çözüm Yollarını Anlattı
MHP Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız, Sıtmapınarı ve Köy Garajı esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. Hem esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen MHP’li Yıldız, milliyetçi Hareket iktidarında yaşanan sıkıntıları nasıl bertaraf edeceklerini anlattı.
Yıldız, Sıtmapınarı, Köy Garajı esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaş ziyaretinde MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol ile MHP Malatya İl yönetim kurulu üyeleri katıldı. MHP’li Yıldız ile beraberindekiler, Öğretmenevi’nin seçim bürosundan Sıtmapınarı’na, oradan da Köy Garajı esnaf ve vatandaşlarını tek tek ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların büyük ilgi ve alakasıyla karşılanan MHP’li Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında hem Malatya’ya hem esnaf hem de vatandaşlara nasıl hizmet edeceği konularında bilgilendirdi. Milliyetçi Hareket iktidarında hem esnafların hem de vatandaşların rahat bir nefes alacağını belirten MHP’li Yıldız, “14 yıllık AKP iktidarında hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız perişan edildi. Esnaflarımız evlerine ekmek götüremez hale getirildi. 14 yıllık AKP iktidarında 370 bin küçük esnafımız kepenk kapattı. Şehir merkezine açılan büyük alışveriş merkezleri, esnaflarımızı perişan etti. MHP iktidarında şehir merkezlerine alışveriş merkezlerini açılmasını engelleyeceğiz. Böylelikle küçük esnafımız evlerine ekmek götürebilecekler” dedi konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında Malatya’nın hak ettiği hizmetleri alacağını belirten Yıldız, başta kayısı olmak üzere, tüm çiftçilere, emeklilere, gençlerin yararlanacağı hizmetler üreteceklerini söyledi. Yıldız, şunları kaydetti:
“Gençlerimiz işsizlikten hiçbir şey yapamıyorlar. Milliyetçi Hareket iktidarında her yıl 700 bin işsiz gence iş imkanı sağlayacağız. Bunu yaparken de adil bir şekilde her aileden bir kişiye iş imkanı sağlayacağız. Eğer iş imkanı sağlayamazsak, iş imkanı buluna kadar ailenin geçimini sağlayabilmesi için ‘hilal kart’ vereceğiz. Hilal kart ile aynı zamanda sosyal devletin gerekliliği olan yardımları nakdi olarak vereceğiz. Bu rakam açlık sınırının altında olmayacak. En az bin 300 lira olacak ki, aile ihtiyaçlarını giderebilsin. Ayrıca hilal kart, sadece küçük esnaflarda geçerli olacak. AVM gibi yerlerde geçerli olmayacak ki, küçük esnafımızda rahat bir nefes alsın.”
Sıtmapınarı ve Köy Garajı esnaf ve vatandaşları da son yıllarda büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, bazı günler evlerine ekmek bile götüremediklerini söylediler. Yanlış politikalar nedeniyle küçük esnafın bitirilmeye çalışıldığını belirten esnaflar, her geçen gün durumlarının kötüye gittiğini söylediler. Vatandaşlar, geçen yıl kayısının olmaması nedeniyle Malatya’daki tüm esnafların büyük sıkıntılar yaşadığını ama iktidarın hem esnafların hem de vatandaşların yaşadığı sıkıntıları görmezden geldiğini, bu gidişe artık bir dur deme zamanı geldiğini ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP’li Yıldız, Sorunları Dinledi, Çözüm Yollarını Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN