Ahmet Çakır’dan 19 Mayıs Kutlaması

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
Ahmet Çakır’dan 19 Mayıs Kutlaması
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “19 Mayıs tarihinin, milletimiz ve Cumhuriyetimiz adına önemli bir yeri vardır. Bu tarih, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimiz ile birlikte İstiklal Mücadelesi’ni başlatmak için Samsun’a ayak bastığı gündür. Millet olarak, ülkemizi işgal edenlere karşı azim, inanç, fedakarlık ve gönül birliğiyle durarak yazdığımız tarihte, eşine az rastlanır bir destanın ilk günüdür. Milletimizin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladıdır. 23 Nisan’ı çocuklara hediye eden Gazi Mustafa Kemal, 19 Mayıs’ı da gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir” dedi.
19 Mayıs tarihinin gençlerin bayramı ve gurur günü olduğunu belirten Başkan Çakır, “Millet olarak gençlerimizden büyük beklenti içerisindeyiz. Gençlerimiz, hedeflerini hep yüksek tutmalı, daima ileriye bakmalıdır. Başarıyı yakalayabilmek için kendi değerlerimizin yanı sıra dünyanın değerleriyle barışık olmalı, dünyanın gittiği istikameti doğru okumalıdır. Biz, gençlerimize güveniyoruz. Unutmamalıyız ki gençlerine güvenen, gençlerini iyi bir şekilde yetiştiren milletler, gelecekte de var olabileceklerdir. Bu duygularla, bütün milletimizin, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Çakır’dan 19 Mayıs Kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN