Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Damızlık Koçlar Önümüzdeki Ay Dağıtılıyor

Giriş Tarihi: 19.6.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 17:57
Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının desteği ile yetiştiricilere önümüzdeki aydan itibaren damızlık koçların dağıtılacağını söyledi.
Akın, yüzde 80’ninin bakanlığın desteklediği proje ile Malatya’da önümüzdeki ay yetiştiricilere 170’e yakın damızlık koç dağıtılacağını söyledi. Şuana kadar özellikle ilçelerden bu destek için çok fazla başvurunun olmadığına dikkat çeken Akın, 2018 yılına kadar devam edecek yüzde 80 devlet destekli damızlık koç uygulamasına yetiştiricilerin ilgi göstermesini istedi.
Bu desteklerden en iyi şekilde faydalanılması adına birlik olarak ilçe, mahalle ve köy toplantıları düzenlediklerini belirten Akın, yetiştiricilerin de bu desteklerden faydalanması adına il ve ilçe tarım müdürlüklerine başvurmalarını istedi. Akın, “İnşallah alacağımız damızlık koçların verimi yüksek olur ve amacına hizmet eder. Malatya ekonomisine hizmet etmesi adına 170’e yakın damızlık koçu önümüzdeki ay yetiştiricilere dağıtacağız” diye konuştu.
Burada il müdürlüklerinin yanı sıra kendilerine ve yetiştiricilere de büyük görevler düştüğünü ifade eden Akın,verilen desteklerin amacına ulaşması adına mücadele ettiklerini söyledi.
Akın, son olarak ise tüm yetiştiricilerin ve Malatyalıların Ramazan ayını tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Damızlık Koçlar Önümüzdeki Ay Dağıtılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN