Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çakır, Heyelan Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Giriş Tarihi: 21.6.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
Başkan Çakır, Heyelan Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, geçtiğimiz hafta heyelan meydana gelen Doğanşehir ilçesine bağlı Gücük Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, afetzedelere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ve MASKİ Genel Müdürü Dr.Özgür Özdemir ile bazı daire başkanının da eşlik ettiği inceleme gezisinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, can kaybının olmamasının en büyük teselli olduğunu belirterek, yaraların en kısa zamanda sarılacağını söyledi. Meydana gelen heyelanla büyük bir tehlike atlatıldığını ve yaraların hemen sarılması gerektiğini belirten Başkan Çakır, “Yamaç bir bölge ve zeminde su olması nedeniyle meydana gelen heyelanda, evler oturulamaz hale gelmiş durumda. İlgili kurumlarla birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli müdahaleler yapıldı. Şu an itibariyle alınması gereken geçici tedbirler alındı. Burada yaşayan vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda nereye yerleşileceğine dair hızlı bir çalışma yapılması gerekiyor. Çünkü önümüzde kış mevsimine 3-4 ay var. Afet kapsamına alınarak, gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor. Biz de takip ediyoruz. Hemşehrilerimizin ihtiyaçları için buradayız. Herhangi bir ihtiyaçları olursa bizler takip edeceğiz ve sorunları çözmeye çalışacağız. Bütün hemşehrilerime geçmiş olsun diyorum” dedi.
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise gerekli müdahale ve hassasiyetlerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Olaydan sonra baktık, durum çok tehlikeli. Hemen çadır yeri tespit ettik. Büyükşehir Belediyesi buraya tesviye yaparak, düzeltti. Elinden geleni yaparak çadırlar kuruldu. Vatandaşın acil ihtiyacı olan su ve kanalizasyon 1-2 gün içerisinde temin edildi. Bugün büyükşehir belediye başkanımız geldi, kendisine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da büyükşehir belediyemizle birlikte elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.
Karanlıkdere Mahallesi muhtarı Mustafa Kubat da meydana gelen heyelan sebebiyle vatandaşların mağdur olduğunu belirterek, yapılan müdahaleler sonucunda gerekli işlerin kısa zamanda yapıldığını söyledi. Bundan sonra yapılması gerekenleri konuştuklarını belirten Muhtar Kubat, Başkan Çakır ve diğer yetkililere teşekkür etti. Vatandaşlar da ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.
Vatandaşların yanı sıra çocuklarla da ilgilenerek sohbet eden Başkan Çakır, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çakır, Heyelan Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN