Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar Isındı, Çocuklar Kendilerini Suya Attı

Giriş Tarihi: 23.6.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 21:48
Havalar Isındı, Çocuklar Kendilerini Suya Attı
’da hava sıcaklıklarının artması ile çocuklar serinlemek için buldukları göl, dere ve sulama kanallarına giriyorlar. Hiçbir güvenlik önlemi olmayan dere ve göletlere giren çocuklar konusunda ise yetkililer aileleri uyarıyor.
Malatya’da kent merkezinde hava sıcaklığının 35 dereceye çıktığı bu günlerde, sıcaklardan bunalan çocuklar, dere ve göllere girerek serinlemeye çalışıyorlar. Orduzu Mahallesi’nde Çınar mevkiindeki bulunan sulama kanalına giren çocuklar, yüzerek serinliyorlar. Ancak hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan sulama kanalları, göl ve derelere giren çocuklar konusunda yetkililer de aileleri uyarıyor.
Özellikle derinliklerinin bilinmediği göl, dere ve sulama kanallarında serinlemek amacıyla giren çocukların olası boğulma riski ile karşı karşıya kaldığını belirten yetkililer, bu konuda aileleri uyararak çocuklarına bilmedikleri sulara girmemesi konusunda uyarıda bulunmalarını istiyorlar. Boğulma riskinin yanı sıra sağlık açısından da tehlike saçtığını belirten yetkililer, özellikle bazı bölgelerde kanalizasyon sularının karıştığı sulara çocukların serinlemek amacıyla girmesinin ileride ciddi sorunlar oluşturabileceğini belirtiyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar Isındı, Çocuklar Kendilerini Suya Attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN